PapaMax i Klub Kokosa w futsalowej elicie
Autor: AC(lca.pl) - 2015-02-22 18:11:53
Legnicka Liga Halowa na finiszu. W ostatniej kolejce awans do pierwszej ligi zapewniły sobie Papa&Max i Klub Kokosa. Niecodzienny przebieg miał mecz Sallera z Brokklynem, który zakończył się wynikiem ... 26:5.

Papa&Max - Foto: WO(lca.pl)
Klub Kokosa - Bielany Team - Foto: AC(lca.pl)
Sezon z zerowym dorobkiem punktowym zakończył Projekt Ogród. W ostatnim meczu zespół Stanisława Mrugały przegrał z United Team 3:5. W drugim niedzielnym meczu Klub Kokosa bez większych problemów wygrał z Bielany Team 6:4. Już po pięciu minutach debiutant prowadził 3:0 po trzech bramkach Patryka Potycza.

Bielany dopiero w ciągu ostatnich dziesięciu minut wzięły się za odrabianie strat. Ekipa Adama Nadolskiego zmniejszyła nawet dystans do jednej bramki, jednak w końcówce meczu bramkarz  Piotr Radomski strzelił zwycięską bramkę z własnego pola karnego!

Dzięki wymęczonej wygranej 2:1 z LM Legnica na trzecim miejscu dość niespodziewanie sezon zakończyła Rehabilitacja Zdrowe Plecy.

Wielkim przegranym obecnego sezonu jest Tarninów. Ekipa Piotra Szuszkiewicza potrzebowała zwycięstwa z Flash Team, aby wywalczyć awans do pierwszej ligi. Jej marzenia legły w gruzach już po pięciu minutach, bo Flash Team prowadził już 4:0. Tarninów nie wytrzymał presji i przegrał aż 10:2! Osiem bramek strzelił Paweł Mikuła, który rozgrywki zakończył z dwudziestoma pięcioma golami na koncie.

Rehabilitacja Zdrowe Plecy - LM Legnica - Foto: AC(lca.pl)
Prawdziwym festiwalem strzeleckim była rywalizacja Brooklynu z Saller Team Polska. Mistrz drugiej ligi z poprzedniego sezonu wygrał 26:5, a osiemnaście goli strzelił Marcin Ogórek. Snajper Saller Team Polska tym samym został królem strzelców drugiej ligi.

W meczu kończącym sezon LLH lider 2. ligi Papa&Max miał spore problemy z ograniem Wietrzak II Team. Po piętnastu minutach faworyt przegrywał 2:0. Papa&Max zdołał jednak wyrównać jeszcze przed przerwą.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków lidera. Na prowadzenie Papa&Max wyprowadził w 32 min. najlepszy snajper drużyny Arkadiusz Cymbalista, a cztery minuty później czwartego gola dla lidera strzelił Paweł Iskrzyński. Wietrzaka stać było już tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Po koronę króla strzelców drugiej ligi sięgnął Marcin Ogórek z Saller Team Polska. Najlepszym menedżerem ligi wybrano Piotra Szuszkiewicza. Najlepszym bramkarzem ligi został Patryk Juszczak z Rehabilitacji Zdrowe Plecy. Nagroda fair play powędrowała do zespołu Stanisława Mrugały.

Projekt Ogród - United Team 3:5 (3:3)