2. LLH: Remis na szczycie. Saller bez awansu
Autor: AC(lca.pl) - 2015-02-15 22:54:18
W hicie niedzielnej kolejki lider tabeli Papa&Max zremisował z Tarninowem 4:4. W drugim ważnym spotkaniu Bielany Team pokonały po festiwalu strzeleckim Saller Team Polska 8:7!

Tarninów - Papa&Max - Foto: WO(lca.pl)
Saller Team Polska - Bielany Team - Foto: AC(lca.pl)
Na inaugurację dziewiątej kolejki nie było wielkich emocji w starciu dwóch debiutantów. Flash Team pewnie pokonał LM Legnica 9:5. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Lubińska ekipa na przerwę schodziła prowadząc 5:1! Kapitalne spotkanie rozegrał Paweł Mikuła, który strzelił sześć bramek! Trzy dołożył Arkadiusz Kraska.

Nie zawiódł za to jeden z dwóch hitów niedzielnej serii spotkań. Bielany Team po dramatycznym meczu wygrał z Saller Team Polska 8:7. Już przed spotkaniem było wiadomo, że mistrza drugiej ligi czeka ciężka przeprawa, bowiem na mecz z Bielanami pojawił się tylko w sześcioosobowym składzie. Na dodatek w bramce musiał stanąć Andrzej Fica, dla którego był to debiut w rozgrywkach.

Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem ekipy Adama Nadolskiego 5:2 i nic nie wskazywało na to, że w drugiej części spotkania będziemy świadkami świetnej pogoni w wykonaniu Saller Team Polska.

Natanael Jurkiewicz - Foto: AC(lca.pl)
W przeciągu pięciu kolejnych minut Saller strzelił dwie bramki i Bielany prowadził już tylko 5:4. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem Natanel Jurkiewicz ponownie wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Saller nie pozostał dłużny i ponownie strzelił gola kontaktowego. Jednak i tym razem Bielany odpowiedziały trafieniem Kamila Kozaka.

Emocjonujące było przede wszystkim ostatnie sześćdziesiąt sekund meczu. Najpierw Paweł Kulikowski w piękny sposób strzelił bramkę kontaktową, a dwadzieścia sekund później do remisu doprowadził Marcin Wasilewski. Gdy wydawało się, że to już koniec emocji i mecz zakończy się podziałem punktów, piłka trafiła pod nogi Jurkiewicza, który atomowym strzałem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Bielan.

Zgodnie z planem Klub Kokosa nie miał żadnych problemów z pokonaniem United Team. Faworyt wygrał 8:3 i w dalszym ciągu pozostaje w grze o awans.

Klub Kokosa - United Team - Foto: AC(lca.pl)
Spore problemy z pokonaniem Projektu Ogród miała Rehabilitacja Zdrowe Plecy. Zespół Konrada Konewczyńskiego w pierwszej połowie nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Kamila Gwadery. Worek z bramkami rozwiązał dopiero po przerwie Daniel Mazur. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Rehabilitacji Zdrowe Plecy 3:0. Dla Projektu Ogród była to dziesiąta porażka z rzędu!

Niestety nie odbył się mecz pomiędzy Brooklynem a rezerwami Wietrzak Team. Zespół Stanisława Wietrzaka wygrał walkowerem 5:0.

W hicie kolejki Tarninów zremisował z Papa&Max 4:4. Zespół Piotra Szuszkiewicza już w 2 min. zdobył pierwszą bramkę. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Kamil Kochan. Radość Tarninowa z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bowiem w 8 min. stan meczu wyrównał równie efektowną bramką Damian Cymbalista. Minutę później było już 2:1 dla lidera. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Grochowski. Trzy minuty później Grochowski ponownie umieścił piłkę w siatce.

Dorian Wach - Foto: Wojciech Obremski (lca.pl)
Papa&Max jednak w przeciągu czterech kolejnych minut roztrwonił dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy był remis 3:3. Pierwsze minuty drugiej połowy to bardzo uważna gra obu zespołów. Na pierwszego w tej części meczu gola musieliśmy czekać do 30 min. Lidera na prowadzenie wyprowadził Dorian Wach.

W 34 min. golkiper Papa&Max - Robert Maćkowski za długo przytrzymał piłkę i sędziowie musieli odgwizdać rzut wolny pośredni, którego na bramkę zamienił Marcin Grochowski. W końcówce meczu Papa&Max był bliski strzelenia zwycięskiego gola, jednak za każdym razem obronną ręką wychodził bramkarz Tarninowa, a po strzale Arkadiusza Cymbalisty uratował go słupek.

Przed ostatnią kolejką nadal nie wiadomo, kto awansuje do 1. ligi. Najbliżej sukcesu jest Papa&Max. Szanse mają również Tarninów, Klub Kokosa oraz Bielany Team. Po niedzielnej porażce stracił je już Saller. Przypomnijmy, że promocję do elity wywalczą dwa zespoły.