Ikar wciąż jest w dołku. Chrobry lepszy o klasę
Autor: J(lca.pl) - 2012-12-15 18:16:40
Siatkarze Ikara Legnica przegrali gładko 0:3 z Chrobrym Głogów w ostatnim w tym roku ligowym meczu. Goście do wywiezienia z hali przy ul. Głogowskiej kompletu punktów potrzebowali niespełna 70 minut.

Ikar Legnica – SPS Chrobry Głogów 0:3 - Foto: WP(lca.pl)
Z małej chmury mały deszcz – tak można określić postawę legnickich siatkarzy w sobotnich derbach regionu. – Niestety, ale ten mecz tylko potwierdził, że jesteśmy w kryzysie. W głowach zawodników jest jakaś blokada – narzekał po meczu trener Bogusław Pieluch.

Jego zespół grał poprawnie, ale tylko momentami. W pierwszym secie Ikar dotrzymywał rywalom kroku tylko na jego początku. Stanęli przy wyniku 9:10. Potem głogowianie 5 punktów z rzędu i

Bogusław Pieluch, trener Ikara Legnica - Foto: WP(lca.pl)
emocje się skończyły. Trener Pieluch robił co mógł. Na plac gry wpuścił atakującego Tomasza Kupińskiego, a na rozegranie Grzegorza Charytoniuka. Na nic to jednak się nie zdało. Ikar przegrał seta do 16.

W drugiej partii gospodarze zaprezentowali się nieco lepiej. Prowadzili nawet 21:20, ale w końcówce seta zaczęli znów popełniać proste błędy. Chrobry wygrał cztery piłki z rzędu, a całego seta do 21. W trzeciej partii z legniczan zeszło już zupełnie powietrze. Zespół z Głogowa całkowicie dominował na parkiecie i pewnie wygrał do 18, a cały mecz 3:0.

Ikar stracił nie tylko kolejne punkty, ale również Krzysztofa Młotka. Rozgrywający legnickiej drużyny odniósł bolesną kontuzję i został zniesiony z parkietu.

- Trudno oceniać taki mecz. Kompletnie nie funkcjonowało nasze rozegranie, kiepsko wyglądało przyjęcie. Zagraliśmy słaby mecz i zasłużenie przegraliśmy – mówił załamany Pieluch.

Szkoleniowiec Ikara ma nad czym myśleć w trakcie trzytygodniowej przerwy w rozgrywkach. Jego zespół jest coraz bliżej strefy spadkowej. W nowym roku legniczanie muszą zacząć punktować, by w końcówce sezonu nie drżeć o utrzymanie się w 3.lidze.

Ikar Legnica – Chrobry Głogów 0:3 (-16, -21, -18)
Ikar: Duda – Broński, Michalewski, Młotek, Trzmiel, Śliwa, Maksymiuk oraz Łuszcz, Kupiński, Strzelczyk, Charytoniuk.