Siatkarze Ikara wygrali trzeci raz z rzędu
Autor: J(lca.pl) - 2010-11-20 18:14:01
Siatkarze Ikara Legnica wygrali 3:1 z Bielawianką Bielawa w meczu 8. kolejki dolnośląskiej 3. ligi. Było to czwarte w tym sezonie zwycięstwo zespołu trenera Bogusława Pielucha, a trzecie z rzędu.

Bogdan Pieluch, Ikar Legnica - Foto: Wojciech Obremski (lca.pl)
- Rozkręcamy się z meczu na mecz. Nasza gra wygląda zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu, choć w meczu z Bielawianką szwankował środek i rozegranie. Wygraliśmy trzeci mecz z rzędu i oddaliliśmy się od strefy spadkowej. To daje nam komfort spokojnej pracy – powiedział po meczu z Bielawianką trener Ikra Bogusława Pieluch.

Sobotni mecz w hali przy ul. Głogowskiej był bardzo zacięty. Legniczanie zaczęli go bardzo dobrze. W pierwszym secie prowadzili już 10:5 i 17:11, ale goście zdołali jednak doprowadzić do remisu 22:22. Ikar w swoim składzie miał jednak Michała Trzmiela, który zakończył dwa ataki i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w pierwszej partii do 22.

Drugi set pokazał, że Bielawianka nie ma zamiaru złożyć broni. Goście prowadzili od samego początku partii. Ikar zdołał tylko raz wyjść na remis (16:16), ale końcówka znów należała do zespołu z Bielawy, który ostatecznie wygrał do 21.

Najwięcej emocji było w secie trzecim. Ikar przegrywał już 21:23, ale zdołał się podnieść i doprowadzić do remisu 24:24, a ostatecznie wygrać do 25. To był decydujący moment spotkania. W czwartej partii Bielawianka już chyba nie wierzyła w sukces, a podopieczni trenera Bogusława Pielucha kontrolowali sytuację na parkiecie. W końcówce znów popis swoich umiejętności dał Trzmiel, który dwoma efektownymi atakami zakończył seta i cały mecz.

Za tydzień legniczanie na zakończenie pierwszej rundy zagrają na wyjeździe z Młodzikiem Bystrzyca Oławska.

Ikar Legnica – Bielawianka Bielawa 3:1 (22, -21, 25, 20)
Ikar: Drobnik – Izba, Michalewski, Trzmiel, Żarczyński, Kupiński, Młotek – Serek, Białecki.