Lca.pl » Sport » Inne

2024-04-23 13:13:59 - Autor: ŁS (LKT)
Legniczanki z dwoma medalami Mistrzostw Europy w Taekwon-do
Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do 2024 European Taekwon-Do Championships 2024 - Lublin Poland. Blisko 1500 uczestników w tym 840 zawodników przez cztery dni (17 - 21.04.24 r.) rywalizowało o medale w trzech kategoriach wiekowych. Do Lublina, który z okazji 50 -lecia #TaekwonDo w Polsce był gospodarzem czempionatu zjechali sportowcy z 32 krajów.

Wioletta Hanisch
Miasto Legnica reprezentowała piątka sportowców, która w turnieju wywalczyła dwa medale. Medal srebrny w drużynowych testach siły wywalczyła Wioletta Hanisch a Kamila Kolanowska sięgnęła po brązowy medal w walkach pow. 75 kg. Po mimo braku medalu, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Blicharski, który w walkach do 69 kg zakończył rywalizację na 5 miejscu. Marcin w drodze do ćwierćfinału wygrał dwa pojedynki, w tym między innymi z ubiegłorocznym Wicemistrzem Europy Leevi Ulvinenem z Finlandii. Na drugiej rundzie swój start zakończył Maciej Blicharski, który najpierw pokonał po dogrywce reprezentanta Irlandii a w 1/16 uległ zawodnikowi ze Szwecji. Paweł Woźniak swój start zakończył na pierwszej rundzie przegrywając z reprezentantem Danii.

Reprezentacja Taekwon-Do Polska z dorobkiem 19 medali w tym 9 medalami złotymi tryumfowała w turnieju juniorów.
W końcowej klasyfikacji medalowej seniorów, juniorów i pre-juniorów nasza kadra zgromadziła 56 medali najwięcej ze wszystkich startujących drużyn i sklasyfikowana została na drugim miejscu za Ukrainą, która z dorobkiem 43 medali wyprzedziła Polskę jednym złotym medalem.

Trenerem męskiej Kadry Narodowej jest legniczanin Łukasz Stawarz, który w tegorocznych Mistrzostwach Europy pełnił również funkcję głównego trenera Reprezentacji Polski w Taekwon-do.

Kamila Kolanowska z trenerami

Chyba trudno znaleźć przeciwniczkę w kategorii +75 wśród kobiet. Ciekawe ile było startujących.