Lca.pl » Sport » Inne

2024-04-12 22:59:17 - Autor: KS Basket
Porażka KS Basket w turnieju barażowym
W pierwszym barażowym meczy nie udało się. Drużyna walczyła z całych sił, ale było to za mało na dobrze zorganizowaną drużynę z Opola. KS Basket Legnica przegryw pierwszy mecz turnieju 75:83.

KS Basket Legnica - Weegree KU AZS Politechnika Opolsk
Pierwsza kwarta to akcje punkt za punkt, które pokazały, że żadna z drużyn nie odda łatwo tego spotkania. Mieszanka składnych akcji obu zespołów w ataku ze słabszą organizacją gry w obronie, przełożyła się na wyrównany wynik 20:23 na korzyść naszych przeciwników.

Druga odsłona rozpoczęła się od powiększenia przewagi przez drużynę z Opola, a następnie po kilku minutach nieskuteczności z obu stron, do głosu doszli nasi zawodnicy trafiając swoje rzuty, w tym trzy celne rzuty z dystansu Pawła Macowicza, które pozwoliły nam doprowadzić do remisu.

Na drugą połowę wchodziliśmy z wynikiem 40:40 i to my zaczęliśmy punktować na początku, by później oddać inicjatywę rywalom, którzy skutecznie powiększali przewagę nie oddając już jej do końca spotkania.
Mecz mógł się podobać, zdecydowana przewaga udanych akcji w ataku niż dobrze zorganizowanej obrony.

KS Basket Legnica - Weegree KU AZS Politechnika Opolska 75:83 (20:23, 20:17, 11:23, 24:20).

Skład i punkty KS Basket: Damian Szablewski 18, Paweł Macowicz 14, Wojciech Jaworski 13, Łukasz Chmielewski 11, Maciek Dziadulewicz 10, Jakub Kowalski 4, Mateusz Giergielewicz 5, Wiktor Sielicki, Łukasz Skibiński.