2024-02-25 19:09:35 - Autor: Źródło: Dziewiątka Legnica
Kolejny dobry mecz z rzędu i kolejne zwycięstwo Dziewiątki
Drużyna Michała Pastuszko w pierwszym meczu pod szyldem nowego sponsora Eisberg @eisberg_polska wygrywa z MKS Vitamineo Jelenia Góra i awansuje w tabeli na dziewiąte miejsce.

W trzecim spotkaniu przeciwko Jeleniej Górze w tym sezonie  na prowadzenie zawodniczki Michała Pastuszko wyszły w 22 minucie. Przez kolejne minuty legniczankom szło dobrze i na przerwę tablica wyników wyświetlała rezultat 16:13 dla Dziewiątki. W drugiej połowie wynik na korzyść szczypiornistek Eisberg Dziewiątki wyświetlany był od 39 minuty do samego końca tego derbowego starcia!

Najwyższe prowadzenie legniczanek miało miejsce w 49 minucie i wynosiło 27:23. Klasycznie już świetnie w bramce interweniowała Aleksandra Bielak. Na uznanie zasługuje najmłodsza zawodniczka - Kinga Bogacka, która w mecz weszła jak burza zdobywając 6 bramek  i Oliwia Doroba, zdobywczyni również 6 trafień.

EISBERG Dziewiątka Legnica - MKS Vitamineo Jelenia Góra
Brawa dla legnickiej obrony, która mocno zweryfikowała zamiary rywalek. Ponownie szczypiornistki Dziwiątki awansują w tabeli ligowej.

15 kolejka:
Eisberg Dziewiątka Legnica - MKS Vitamineo Jelenia Góra 30:29 (16:13)

Eisberg Dziewiątka Legnica: Bielak, Lange P., Doroba 6, Bogacka K. 6, Kozak 5, Wojciechowska 4, Szuk 3, Zawalich 3, Nowak 2, Kaczanowska 1, Sośnicka, Ivanović, Gowin, Lange E., Pleśniak, Kaździoł

Kolejny mecz już w sobotę o 15:00, ponownie w Legnicy, tym razem przeciwko drużynie z Gliwic.

Lange ze swoim kumplami aut z klubu ! Tyle lat zero osiągnięć na boisku tylko wszystko załatwiane przy stoliku ?
Ciekawe kto był w klubie przeciwny żeby pani Celestyna objęła pierwszą drużynę ?!
Z takim prezesem i sztabem ta drużyna nie ma przyszłości . Drugi kopie dołki u prezesa żeby tylko wywalić pierwszego , a prezes czeka na argument bo kolega się nie cierpliwi . Cyrk jak się na to patrzy
Chyba nie ten mecz oglądałem ?! Opadły zawodniczki z sił jakby Jelenia Góra wcześniej zerwała się do ataku to by dziewiątka pękła !