Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2024-02-22 14:34:45 - Autor: miedzlegnica.pl
Historia meczów Miedź Legnica - Polonia Warszawa
Poprzednie spotkanie Miedzi z Polonią Warszawa na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy miało miejsce niemal dwanaście lat temu. Legniczanie zmierzyli się wówczas z "Czarnymi Koszulami" w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Miedź Legnica - Polonia Warszawa
 Forma dwukrotnych mistrzów Polski była wtedy wielką zagadką, bo choć stołeczny zespół przystąpił wówczas do udziału w rozgrywkach piłkarskiej elity i ostatecznie zaprezentował się w nich z bardzo dobrej strony, to już przed startującym 17 sierpnia sezonem 2012/2013 ówczesnej T-Mobile Ekstraklasy w warszawskim klubie trwały poważne zawirowania organizacyjne, które zakończyły się kilkuletnią zapaścią klubu. Starcie nad Kaczawą było dla Polonii pierwszym oficjalnym meczem w tamtym sezonie, który jednocześnie szybko pokazał, że stołeczny zespół prezentuje wysoki poziom, a w jego składzie nie brak bardzo dobrych piłkarzy.

Od pierwszych minut goście grali wysokim pressingiem, atakując legniczan już na ich połowie i utrudniając wyprowadzenie piłki. W 16 minucie to jednak Miedź mogła objąć prowadzenie. Adrian Łuszkiewicz zagrał na lewą flankę do Mariusza Zasady, ten minął rywala i ostro dośrodkował w pole karne. Tam do piłki dopadł Alexandre, ale uderzył niecelnie. W 25 minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Tomasz Brzyski dośrodkował z prawej strony, a Paweł Wszołek głową pokonał Andrzeja Bledzewskiego. Dziesięć minut później było już 0:2, a do siatki legniczan trafił Daniel Gołębiewski.

Drugą połowę Miedź zaczęła z animuszem i mogła zdobyć kontaktową bramkę. Dwukrotnie strzelał Piotr Kasperkiewicz, a także Ben Starosta i Kamil Hempel, ale na drodze do bramki stawała poprzeczka lub obrońca wybijający piłkę z linii bramkowej. Sporo ożywienia do gry legniczan wniósł Jakub Grzegorzewski, który zmienił Alexandre, ale po zderzeniu z późniejszym graczem zielono-niebiesko-czerwonych Dominikiem Budzyńskim ucierpiał i musiał opuścić boisko.

W 70 minucie Polonia strzeliła trzecią bramkę – po raz drugi w tym spotkaniu drogę do siatki znalazł Wszołek. Pięć minut później Miedź grała już w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bledzewskiego. Legnicki bramkarz chciał zwrócić uwagę sędziego na to, że po raz drugi rywal utrudniał mu rozpoczęcie gry i podbiegł do sędziego Grzegorza Jabłońskiego, a ten uznał że zawodnik Miedzi chciał go uderzyć i pokazał czerwony kartonik. Grając w osłabieniu Miedź zdołała jeszcze zdobyć honorową bramkę po strzale Zbigniewa Zakrzewskiego.

Miedź zagrała w tym meczu w składzie: Bledzewski - Starosta, Tanżyna, Woźniczka, Zasada, Kasperkiewicz, Łuszkiewicz, Madejski, Hempel (79' Szczepankiewicz), Alexandre (46' Grzegorzewski, 68' Mowlik), Zakrzewski. Polonia wystąpiła natomiast w następującym zestawieniu: Budzyński - Todorovski, Baszczyński, Kokoszka, Pazio, Wszołek (82' Michalski), Piątek, Hołota, Brzyski (87' Gliński), Gołębiewski, Teodorczyk (74' Baruchyan).

bramki: 9:11

Początek piątkowego meczu na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy o godz. 18:00.