Lca.pl » Sport » Inne

2023-11-14 19:34:21 - Autor: AC(lca.pl)
Legniczanie wystartowali w mekce maratończyków
42195 metrów - tyle wynosi długość trasy najbardziej prestiżowego z biegów długodystansowych - maratonu. Swoją nazwę zawdzięcza on małej miejscowości w Grecji, gdzie rokrocznie rozgrywany jest jeden z najbardziej znanych biegów na świecie. W tym roku wystartowali reprezentanci Legnicy.

Agnieszka Aga Taradajczyk i Grzegorzem Dudą
W imprezie wzięło udział 25 599 biegaczy z całego świata. Z Legnicy pobiegli m.in. Włodzimierz Serafin, Stanisław Jaworski czy Agnieszka Taradajczyk dla której był to maratoński debiut.

Debiutantka do mety dobiegła w czasie 5:43,34. Jaworski potrzebował 4:11,15. Z kolei Serafin dystans pokonał w 5:09,54.

Dla Stanisława Jaworskiego to był już trzeci maraton w Atenach. Pierwszy raz pobiegł trasę maratonu 8 lat temu, a drugi raz w minionym roku.

Zwycięzcą Maratonu w Atenach został Kiptoo Edwin Kiprop uzyskując czas 02:23:43.

Grupa DROGADOATEN

Coś tu się nie zgadza w tej relacji. Zwycięzcą maratonu w Atenach został kenijczyk Edwin Kiptoo z czasem 2:10,34, co jest rekordem trasy. Trochę rzetelności.
Coraz więcej na lca artykułów o sportowcach z Legnicy. To dobrze, bo o piłkarzach kopaczach same złe wieści, brak perspektyw na sukces.