Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-10-14 21:47:37 - Autor: miedzlegnica.pl
IV liga: Remis w deszczowej Oławie
Drugi zespół Miedzi Legnica mierzył się z Moto-Jelczem Oława w ramach jedenastej serii gier Koleje Dolnośląskie IV ligi. Dla Miedzianki było to niezwykle ważne starcie. Druga siła ligi to jedno z najtrudniejszych sprawdzianów trenera Łukasza Bulińskiego. W deszczowej Oławie rezerwy zielono-niebiesko-czerwonych po bardzo dobrym spotkaniu podzieli się punktami z miejscowym Moto-Jelczem.

Moto Jelcz Oława - Miedź II Legnica
Tak naprawdę mecz rozpoczął się dopiero w 31 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Waldemara Gancarczyka akcję głową finalizował Artur Łuczkiewicz. Na szczęście świetnie interweniował Filip Chadała. Pięć minut później z lewej strony boiska mocny strzał rogalem oddał Janusz Gancarczyk. To były jedyne groźne sytuację podczas pierwszej odsłony. Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej. W 59 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Fenomenalny strzał w samo okienko posłał Jan Leończyk. Niestety dwie minuty później było już 1:1. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu, wynik spotkania strzałem głową wyrównał Łukasz Skolimowski. W 67 minucie bardzo dobry strzał po ziemi oddał Udo Agomuonso. Niestety kapitalną interwencję zaliczył Bartosz Lubecki. W 71 minucie Miedzianka przeprowadziła skomasowany atak. Najpierw potężne uderzenie pod poprzeczkę oddał Szymon Stróżyński, a następnie głową próbował Piotr Stępień, jednak po raz kolejny fenomenalne obronił bramkarz Moto-Jelcza. Trzy minuty później świetną bombę z dystansu zaprezentował Jana Leończyka. Piłka odbiła się od nóg defensora i wpadłaby do bramki, ale znów kapitalnie bronił bramkarz. Dwie minuty po strzela Leończyka, Oława miała szansę wyjść na prowadzenie, jednak fenomenalną interwencją popisał się Filip Chadała, którą powtórzył w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Moto Jelcz Oława - Miedź II Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Jan Leończyk (59’) - Łukasz Skolimowski (61’)