Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-09-30 17:03:20 - Autor: kobrem (lca.pl)
Miedź nadal bez przełamania. Derbowy remis z Chrobrym
Miedź Legnica podzieliła się punktami z Chrobrym Głogów, remisując derbowe spotkanie 1:1. Jedynego gola dla legniczan zdobył Marcel Mansfeld. To szóste kolejne spotkanie, w którym drużyna trenera Belli nie sięga po komplet punktów. W następnej kolejce o przełamanie nie będzie łatwo, bo Miedziankę czeka daleki wyjazd na spotkanie z rewelacyjnym beniaminkiem Motorem Lublin.

Miedź Legnica Chrobry Głogów
Na murawę przed derbowym starciem wyprowadziły piłkarzy dzieci z gminy Krotoszyce. Oba zespoły od początku poszły na wymianę ciosów. W 2 minucie nad poprzeczką główkował Marcel Mansfeld. Dwie minuty później skuteczniejszy po drugiej stronie boiska okazał się najlepszy snajper głogowian Mikołaj Lebedyński, imponujący w ostatnich tygodniach formą strzelecką. Piłkę z prawej strony boiska przerzucił Mateusz Ozimek, a za chwilę napastnik uderzeniem głową zamienił na gola dośrodkowanie Dawida Hanca z lewej flanki.

Miedź starała się co rusz niepokoić defensywę gości, próbując też strzałów po stałych fragmentach gry, jak wtedy, gdy niecelnie główkował Kamil Drygas. W 21 minucie z prawej strony uderzył Bartosz Biel, ale Jakub Mądrzyk nie dał się zaskoczyć. Z kolei w 40 minucie Iban Salvador trafił z rzutu wolnego w mur. W 51 minucie niezwykle groźnie z rzutu wolnego z lewej strony strzelał Patryk Mucha, ale golkiper zielono-niebiesko-czerwonych przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Legniczanie uderzali w mur szczelnej defensywy pomarańczowo-czarnych do 55 minuty. Wówczas Kamil Drygas odebrał piłkę jednemu z rywali. Miedź przez chwilę oblegała pole karne głogowian nim Szymon Zalewski precyzyjnie podał w pole karne do Marcela Mansfelda, a ten strzałem głową wyrównał wynik spotkania. W 74 minucie strzał Kamila Antonika zatrzymał Damian Weglarz. Miedź mocno naciskała w końcówce, ale wynik nie uległ już zmianie.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:1 (0:1)

Bramki: Marcel Mansfeld (55’) - Mikołaj Lebedyński (4’)

Żółte kartki:
Andrzej Niewulis (50’), Szymon Zalewski (69’), Tarsicio Aguado Arriazu (86’) – Patryk Mucha (71’), Kamil Wojtyra (85’)

Widzów: 3 997

Miedź: 39. Jakub Mądrzyk - 6. Andrzej Niewulis, 8. Tarsicio Aguado Arriazu, 14. Kamil Drygas (69’ 98. Kamil Antonik), 17. Michał Kostka, 20. Damian Tront (75’ 7. Patryk Pierzak), 24. Szymon Zalewski (83’ 23. Jurich Carolina), 25. Nemanja Mijusković, 66. Iban Salvador, 69. Damian Michalik (83’ 10. Krzysztof Drzazga), 95. Marcel Mansfeld (75’ 9. Daniel Stanclik)

Chrobry: 1. Damian Węglarz - 3. Michał Michalec (36’ 5. Mavroudis Bougaidis), 4. Gabriel Estigarribia e Silva (46’ 8. Patryk Plewka), 9. Mateusz Ozimek, 11. Mikołaj Lebedyński (77’ 27. Kamil Wojtyra), 14. Bartosz Biel (72’ 30. Szymon Bartlewicz), 16. Robert Mandrysz, 19. Patryk Mucha, 29. Paweł Tupaj, 33. Natan Malczuk, 77. Dawid Hanc (72’ 31. Jesus Angel Paz Vasques)

Nie ma skrótów meczy 1 ligi. Bez problemu na ju tube* są skróty meczów ekstraklasy ligi angielskiej czy niemieckiej ale nie ma naszej 1 ligi. Ktoś to wytłumaczy ? https://www.polsatsport.pl/film/miedz-l ...
Nie ma skrótów meczy 1 ligi. Bez problemu na ju tube* są skróty meczów ekstraklasy ligi angielskiej czy niemieckiej ale nie ma naszej 1 ligi. Ktoś to wytłumaczy ?dziwne
Hahahaha, co za miernoty z tej miedzianki
Nie ma skrótów meczy 1 ligi. Bez problemu na YouTube są skróty meczów ekstraklasy ligi angielskiej czy niemieckiej ale nie ma naszej 1 ligi. Ktoś to wytłumaczy ?
Nie może tak być aby przeciwnik robił przez mecz jedną akcje i wygrywał mecz. Tracimy frajerskie bramki. Może więcej koncentracji i wiary w swoje umiejętności. Brakuje w ogóle strzałów z daleka. Pot...
Bledy personalne panie trenerze jak może antonik i carolina siedzieć na ławce gdy nie ma trzech za kartki A teraz pomyśl o co ci chodzi i napisz wyraźnie po polsku