Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2023-09-11 19:13:12 - Autor: kobrem(lca.pl)
Remis Polski z Niemcami po pięknym golu Pieńki
Ponad 5000 kibiców zebranych na legnickim stadionie obejrzało międzypaństwowy mecz Polska - Niemcy w kategorii do lat 20. Spotkanie było toczone w niezłym tempie, a obie ekipy stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji. Jedyną bramkę dla Polski przepięknym strzałem z rogu pola karnego zdobył Tomasz Pieńko. Niemcy zdołali wyrównać tuż przed przerwą gdy bramkarza Miedzi Jakuba Mądrzyka pokonał napastnik Austrii Lustenau Ben Bobzien.

Polska - Niemcy
Mecz z Niemcami był dla kadry trenera Stępińskiego drugim spotkaniem w trakcie wrześniowego zgrupowania. Wcześniej w Łomży w imponującym stylu rozgromili rówieśników z Portugalii aż 4:0. Bramki zdobywali Cezary Polak, Marcel Błachewicz, Dominik Marczuk i Tomasz Pieńko. W kolejnym meczu w Legnicy przeciwnikiem byli Niemcy. Nasi poniedziałkowi przeciwnicy również mieli w nogach 90 minut sprzed paru dni kiedy to zremisowali 1:1 z Włochami. Dziś w Legnicy powtórzyli ten rezultat w meczu z Polską.

Polacy dobrze rozpoczęli spokanie i w pierwszej połowie prowadzili grę. Aktywni byli zarówno skrzydłowi jak i gracze ofensywni. Często grę na siebie brał Tomasz Pieńko i to właśnie on otworzył wynik. Pomocnik Zagłębia zdecydował się wejść w drybling i po minięciu dwóch Niemców huknął potężnie z około 16 metrów w krótki róg bramki Backhausa. Pod koniec pierwszej części do głosu doszli goście. Najpierw Yusuf Kabadayi trafił w poprzeczkę, a następnie Justin Diehl uderzył w słupek. Gdy wydawało się, że na przerwę nasi reprezentanci zejdą z bramkową przewagą do siatki trafił Bobzien. Wykorzystał on zamieszanie i najtrzeźwiej zachował się w polu karnym po wrzutce z kornera pakując piłkę do siatki z kilku metrów obok bezradnego w tej sytuacji Mądrzyka.

W drugiej połowie obaj trenerzy zdecydowali się przeprowadzić kilka zmiań, a tempo gry spadło. W 69 minucie piłkę meczową na wagę wygranej miał Filip Borowski, ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Młodzieżowa kadra zaprezentowała się naprawdę z dobrej strony, a znakomita frekwencja na stadionie w Legnicy potwierdziła, że mieszkańcy naszego miasta potrzebują sportu na repreznetacyjnym poziomie.

Polska u20 – Niemcy u20 1:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Pieńko 36 – Ben Bobzien 45
Polska: Jakub Mądrzyk – Przemysław Misiak, Bartłomiej Smolarczyk, Cezary Polak – Dominik Marczuk (62' Mateusz Kowalczyk), Antoni Kozubal (62' Gabriel Kirejczyk), Tomasz Neugebauer (46' Mariusz Fornalczyk), Iwo Kaczmarski (62' Filip Borowski), Marcel Błachewicz (46' Bartosz Biedrzycki) – Jordan Majchrzak (85' Jakub Branecki), Tomasz Pieńko (46' Kacper Duda).

Od słuchania języka jakim posługuje się legnicka młodzież licznie przybyła na owy mecz aż uszy więdną. Upadek obyczajów w tym smutnym jak ***** państwie i mieście jest bolącym faktem....... Cały...
Wyp.er...ć z polityką z forów o Miedzi. Won!
To w końcu kto zapłacił za bilety dla dzieci? Czarnek z naszych podatków? NIE-TUSK DAŁ he he y
Ale wy jesteście psychiczni ... Coś się w końcu dzieje w tej Legnicy i dalej jakieś niezadowolenie To jakiś jeden troll się tutaj popisuje. Hej Miedź.
Ale wy jesteście psychiczni ... Coś się w końcu dzieje w tej Legnicy i dalej jakieś niezadowolenie