Lca.pl » Sport » Inne

2023-06-23 22:08:33 - Autor: PK
Awans szachistów Miedzi do I Ligi Juniorów
Doskonale w rozgrywkach II Ligi Juniorów spisali się młodzi szachiści Klubu Szachowego Miedź Legnica zajmując wysokie 2 miejsce. W zawodach rozegranych w Sypniewie wystartowało 25 drużyn, które zmagały się na dystansie 9 rund.

Miedź Legnica - II Liga Juniorów

Antoni Komendecki
Szachiści Miedzi wygrali aż 8 pojedynków i ponieśli tylko 1 porażkę. Tym samym zdobyli srebrne medale i awansowali do I Ligi Juniorów w roku przyszłym.

Doskonale w drużynie zaprezentował się Antoś Komendecki wygrywając 3 szachownicę z wynikiem 8 pkt. z 9 partii Życiowy wynik osiągnęła Małgosia Miklosz zdobywając również 8 pkt Dało to 2 miejsce na 6 szachownicy i normę kandydata na mistrza.

Piotr Kejna grając na 2 szachownicy zgromadził 6;5 pkt i wrócił ze statuetka za 3 miejsce Również 3 miejsce ale na 4 szachownicy zajął debiutujący w drużynie Alex Kawulski-Chodkiewicz.

Ekipę dzielnie wspomagali Jagoda Romejko oraz Piotr Kołodziejski. Opiekunem i trenerem drużyny był Piotr Kowalak Udział w tych rozgrywkach i osiągnięcie wspaniałego rezultatu było możliwe dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Małgorzata Miklosz

O co chodzi z zulioneria po studiach? A do zawodów to to fajnie się ogląda 25 zespołów na żywo a w każdym 6 zawodników. Czyli 24 x 6 / jedna drużyna pauzowała/. Czyli 144 zawodników, 72 partie w tym...