Lca.pl » Sport » Inne

2023-05-28 13:35:28 - Autor: PK
Petro Golubka najlepszym szachistą w turnieju z okazji Dnia Hutnika
Klub Szachowy Miedź Legnica przy współudziale KGHM Polska Miedź S.A. zorganizował turniej szachowy z okazji Dnia Hutnika o Puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. W turnieju głównym wystartowało 62 zawodników którzy zmagali się na dystansie 9 rund.

Turniej Szachowy z okazji Dnia Hutnika
W zawodach zwyciężył arcymistrz z Ukrainy Petro Golubka z dorobkiem 7,5 pkt. przed Vadimem Razinem również z Ukrainy 7 pkt. Na wysokim trzecim miejscu uplasował się niespodziewanie junior Klubu Szachowego Miedź Legnica Piotr Kołodziejski gromadząc 7 pkt. Klasyfikację pracowników KGHM wygrał Hubert Bebel pracownik Huty Miedzi Legnica.

Szczegółowe wyniki zawodów na stronie Turniej z okazji Dnia Hutnika o Puchar Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Imprezą towarzyszącą był turniej dla dzieci do lat 12 w którym wzięło udział 22 zawodników. Zwyciężył Karol Kukła 6 pkt przed Kacprem Kukłą (obaj Polonia Wrocław) 5,5 pkt. Trzecie miejsce zajął junior z Parnasa Oławy Błażej Wójtowicz gromadząc 5 pkt.

Potrzebujemy takich zawodów. Podziękowania dla KGHM. Podziękowania dla organizatorów i Dyrektora Kowalaka.