Lca.pl » Sport » Ręczna

2023-05-28 03:14:10 - Autor: siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź Huras Legnica zagra w Lidze Centralnej!
Po rocznej banicji Siódemka Miedź Huras wraca do Ligi Centralnej! W sobotę legniczanie wygrali 31:23 z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju barażowym w Płocku i awans do Ligi Centralnej.

Siódemka Miedź Huras Legnica - TS ZEW Świebodzin
– Sokół to bardzo doświadczona drużyna, ale naszym atutem jest młodość. Wygramy to lepszym przygotowaniem fizycznym – zapewniał przed meczem trener Tomasz Góreczny. I tak się stało. Z kaszubską ekipą toczyliśmy zaciętą walkę przez 45 minut. W ostatnim kwadransie na parkiecie istniała już jednak tylko jedna drużyna – nasza!

To był naprawdę ciężki bój! Przez całą pierwszą połowę z Sokołem legniczanie rzegrywali. Przez dłuższe fragmenty nawet różnicą trzech bramek. Tuż przed przerwą ekipa z Legnicy zdołała jednak wyrównać stan meczu na 12:12. Legnicka drużyna była w swoich poczynaniach do bólu konsekwentna – grała spokojnie, czekając na swoją chwilę. A ta nadeszła w końcowym fragmencie spotkania.

W 52 min. był remis 23:23. Wtedy w bramce Adriana Stachurskiego (świetna pierwsza połowa) zmienił Łukasz Mazur. Nasz kapitan zaprezentował istny show do końca meczu nie dając się pokonać ani razu! A że swoje legniczanie zrobili w ataku (8 bramek z rzędu!) to mecz zakończył się zwycięstwem 31:23.

Po końcowej syrenie legniczanie wpadli w euforię, ale kontrolowaną, bo wciąż Siódemka Miedź Huras nie była pewnai awansu. Szampańskie nastroje zapewnił legniczanom jednak Jurand Ciechanów, który w drugim sobotnim meczu wygrał z MTS Chrzanów. Dzięki temu ekipa z Legnicy zapewniłą sobie pierwsze miejsce w turniejowej tabeli i awans do Ligi Centralnej.

W niedzielę Siódemka Miedź Huras zagra jeszcze z Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Ten mecz nie ma już jednak dla nas żadnego znaczenia. Podobnie zresztą, jak dla zespołu ze Śląska, który nie ma już szans na awans. Razem z nami do Ligi Centralnej zabierze się zwycięzca mecze Jurand Ciechanów – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – SOKÓŁ PORCELANA LUBIANA KOŚCIERZYNA 31:23 (12:12)

SIÓDEMKA: Stachurski, Mazur – Czarnecki 13, Nowosielski 5, Pacek 4, Gregułowski 3, Łukawski 3, Kruszelnicki 1, Pacuła 1, Przybylak 1, Kuliński, Stańko, Siwak. Karne: 2/2. Kary: 2 min.

SOKÓŁ: Jaworski, Ulatowski – Adamczyk 6, Cemka 3, Kryński 3, Lisiewicz 3, Żyszkiewicz 3, Jasowicz 2, Przysiek 2, Gromowski 1, Bronk, Lewandowski, Nierzwicki, Piechowski, Ulatowski, Zamojski. Karne: 3/1. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:3 (5), 3:5 (10), 5:7 (15), 6:9 (20), 8:10 (25), 12:12 (30), 15:14 (35), 18:15 (40), 20:18 (45), 23:22 (50), 27:23 (55), 31:23 (60).

JURAND CIECHANÓW – UNIMETAL RECYCLING MTS CHRZANÓW 35:34 (18:18)