2023-05-27 11:12:02 - Autor: siodemka.legnica.pl
Siódemka Miedź Huras wygrała na otwarcie z Jurandem
Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 38:33 z Jurandem Ciechanów w pierwszym meczu Turnieju Mistrzów I ligi, który w piątek rozpoczął się w Płocku. W drugim spotkaniu Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna ograła 35:32 z Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

Siódemka Miedź Legnica - KPR Wolsztyniak Wolsztyn
To był równie szybki, co szalony mecz. Kibice obejrzeli aż 71 bramek! Zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Tomasza Górecznego, którzy po 8 minutach wygrywali już 6:1. Jurand jednak podniósł się z kolan i w 18 min. doprowadził do remisu (8:8).

Potem znów na prowadzeniu był legnicki zespół, ale nie większym niż dwubramkowym. Chwilę legnickiej słabości ciechanowianie wykorzystali między 23 a 24 min., gdy rzucili dwie bramki z rzędu i objęli prowadzenie (13:12). Tyle że na plusie w tym meczu byli po raz drugi i już ostatni (1:0 w 1 min.). Jeszcze przed przerwą udało się nam uciec na dystans dwóch trafień i w szatni panował względny spokój.

Drugą połowę Patryk Gregułowski i spółka rozpoczęli tak, jak pierwszą, czyli kapitalnie! W 38 min. Siódemka Miedź miałą już pięć bramek przewagi (26:21). Ale ekipa z Mazowsza nie poddawała się i prowadzona do boju przez świetnie grającego rozgrywającego Marcina Smolarka (zdobywca 15 bramek!) doszła nas na dwie bramki (29:27 w 49 min.).

Wówczas zrobiło się nieco nerwowo, ale na szczęście tylko na chwilę. Znów legniczanie uszczelnili defensywę, a w ataku sprawy w swoje ręce wziął Patryk Gregułowski (4 bramki w ostatnich 10 minutach). W efekcie ekipa z Legnicy odjechała z wynikiem na bezpieczny dystans 4-5 bramek unikając tym samym stresów w końcówce. Ostatecznie Siódemka Miedź Huras wygrała 38:33.

Wspomniany Gregułowski mecz zakończył z 9 bramkami na koncie, ale warto też odnotować skuteczność legnickich skrzydłowych – Michała Czarneckiego i Kacpra Łukawskiego oraz Michała Przybylaka. Kawał dobrej roboty wykonali zresztą wszyscy nasi zawodnicy włączając w to bramkarzy (świetny Łukasz Mazur na początku meczu i Adrian Stachurski w drugiej połowie!).

Pierwszy, bardzo duży krok w kierunku Ligi Centralnej został wykonany. Teraz czas na szybką regenerację, bo ciąg dalszy boju o awans już jutro. W sobotę legniczanie zagrają z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna (godz. 16.00). Transmisja →

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – JURAND CIECHANÓW 38:33 (19:17)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Socha – Pacek 1, Przybylak 6, Czarnecki 7, Kuliński, Nowosielski 1, Kruszelnicki 4, Stańko 4, Łukawski 4, Gregułowski 9, Pacuła 2. Karne: 5/2. Kary: 6 min.

JURAND: Mirzejewski, Skowroński – Kosik, Karczewski 1, Wiszowaty 1, Rutkowski, Ruszkowski, Mierzwicki 5, Olszewski 1, Smolarek 15, Budzich 5, Dębiec 2, Dobrzyniecki 3. Karne: 7/5. Kary: 14 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:1 (5), 7:3 (10), 8:6 (15), 10:9 (20), 14:13 (25), 19:17 (30), 23:20 (35), 27:23 (40), 29:26 (45), 31:28 (50), 34:30 (55), 38:33 (60).

SOKÓŁ PORCELANA LUBIANA KOŚCIERZYNA – UNIMETAL RECYCLING CHRZANÓW 35:32 (16:16)