2023-05-16 08:26:53 - Autor: O(lca.pl)
Sukcesy w Lekkiej Atletyce UKS Sprint Legnica
Międzywojewódzki Mityng kwalifikacyjny i Memoriał pamięci trenerów MKS Osa Zgorzelec – Wilhelma Nowickiego, Józefa Wiatrowskiego, Michała Kordy i Jana Krzyżaka 2023.

Memoriał Pamięci Trenerów MKS "Osa" Zgorzelec
W tym mityngu startowała trzyosobowa reprezentacja UKS Sprint Legnica: Szymon Pawłowski sprint 100m, Kacper Stanio pchnięcie kulą (5kg) oraz najmłodsza reprezentantka klubu Nina Bielecka (2011) sprint 300m.

Szymon Pawłowski wygrał finał biegu na 100m z rezultatem 11,42s bijąc rekord życiowy, Kacper Stanio zajął 5 miejsce w konkursie pchnięcia kulą 11,72 m i nasza debiutantka Nina Bielecka ustanowiła swój nowy rekord życiowy 48,86s na 300m.

We wcześniejszych zawodach legniczanie zajęli następujące miejsca.

Ogólnopolski Mityng LubawkAthletics LUBAWKA, 29.04.2023

Mityng był pierwszym sprawdzianem legnickich zawodników. Pawłowski i Stanio osiągnęli bardzo dobre wyniki. Na dystansie 100m Szymon Pawłowski uzyskał 11,61s a Kacper Stanio w pchnięciu kulą (5kg) 11,70m

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

28.01.2023 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 U18 U20 . Startowało około 1000 zawodników i zawodniczek z klubów  Dolnego Śląska.
Hala RKS Łódź kolejny raz okazała się szczęśliwa dla zawodnika UKS Sprint Legnica. Szymon Pawłowski zajął 2 miejsce w biegu na dystansie 60m z wynikiem 7,24 s i jest to jego nowy rekord życiowy, w biegu na 200m zajął 3 miejsce z wynikiem 24,70s bijąc dotychczasowych rekord o blisko sekundę.

Coś strasznie mało tych legnickich lekkoatletów. Ilu ich jest w tym UKS Sprint - dwóch, trzech.