Lca.pl » Sport » Inne

2023-04-06 10:12:28 - Autor: kobrem(lca.pl)
2. Liga nie dla Basketu. Wiara Poznań i MUKS Piaseczno z awansem
Na tarczy z turnieju w Piasecznie wracają legniccy koszykarze. Wyrównany turniej, którego stawką była możliwość walki o grę w 2. Lidze, okazał się nieco za trudny dla Basketu Legnica. Nasi zawodnicy przegrali trzy mecze i marzenia o grze na tym poziomie muszą odłożyć co najmniej o rok. Do finałowych rozgrywek awansowały drużyny Wiara Lecha Poznań i gospodarze - MUKS Piaseczno.

Z półfinałowego turnieju w Piasecznie legniccy koszykarze wracają z 3 porażkami. W meczu otwarcia, który miał być kluczem do awansu do turnieju finałowego, lepsza okazała się drużyna KTK Invest Knurów wygrywając 81:74. Drugie spotkanie z gospodarzem, drużyną MUKS Piaseczno legniczanie musieli wygrać aby liczyć się w walce o awans. Po dobrym początku i wyrównanej pierwszej połowie nadeszła 3 kwarta. Najgorsze kilka minut podczas całego weekendowego turnieju. Tą część gry rywale wygrali aż 37:13 grzebiąc tym samym marzenia koszykarzy Basketu. Ostatecznie MUKS Piaseczno wygrał 89:68.

Niedzielny mecz był już z tych z cyklu "o pietruszkę". Rywal, Wiara Lecha Poznań, miał już zapewniony awans, natomiast legniczanom została walka o honor. To poniekąd się udało, ponieważ po dobrym meczu minimalnie lepsza okazała się bardzo silna drużyna z Poznania - 85:78. Bardzo dobry mecz mimo urazu rozegrał Wojciech Jaworski (23 punkty) oraz Maciej Miłoń (15 punktów).

Basket Legnica na turnieju w Piasecznie

Odmłodzić,wiekowa drużyna rutyna z młodością da wyniki.w szkołach brak sportu tak jak kiedyś. Ha ha ha. Już widzę te mlode kaleki znad klawiatury
Odmłodzić,wiekowa drużyna rutyna z młodością da wyniki.w szkołach brak sportu tak jak kiedyś.