Lca.pl » Sport » Inne

2023-01-07 21:17:36 - Autor: Basket Legnica & O(lca.pl)
Koszykarze Basketu pewnie wygrywają z drużyną z Żar
Mocnym akcentem koszykarze Basketu rozpoczynają 2023 rok. W pierwszym występie pewnie pokonują MKS Sokół Basket Żary 96:72!

Basket Legnica - Sokół Żary
Zmiany prowadzenia, wysokie tempo gry, ciekawe dla oka akcje. Na koniec plus 2 dla gości. W drugiej odsłonie wystarczyło kilka minut dobrej obrony i legnicki walec odjechał! Jak za najlepszych lat do kontry biegał Wojciech Jaworski, skuteczny jak zwykle był Damian Szablewski. Drugą kwartę legniczanie wygrywają  30:15 i na przerwę schodzą z przewagą 13 oczek (52:39). Po zmianie stron temperatura spotkania nieco spadła.Basket Legnica kontrolował przebieg gry, stopniowo zwiększał przewagę, ktora urosła do 18 punktów. Niestety chwila dekoncentracji w ostatniej minucie i rywale zeszli do -10. Na szczęście kwartę celną trójką po zespołowej akcji zakończył Paweł Macowicz. Trzecia  "ćwiartka" na remis i nadal +13 (74:61). Ostatnia odsłona już bez historii. Goście co prawda walczyli o zmianę rezultatu, lecz byli nieskuteczni. Legnicznie wygrywają 22:11 i całe spotkanie 96:74!

Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Wojciech Jaworski, autor 30 punktów!  O jeden mniej dorzucił nasz najskuteczniejszy zawodnik, Damian Szablewski. Warto zaznaczyć coraz lepszą dyspozycję Łukasza Winiarskiego. Jego obecność podkoszem wzmacnia naszą siłę na deskach i sporo wnosi w grę obronną.

Działacze Basket Legnica dziękują kibicom za liczne przybycie i doping! Dziękują również cheerleaderkom ze Złotego Centrum Artystycznego GoldArt za uświetnienie meczu swoimi występami w przerwach. Gra w takich warunkach, przed taką publicznością, to czysta przyjemność!