2022-12-18 22:24:14 - Autor: AC(lca.pl)
Legnickie drużyny solidarnie wygrały na koniec roku
W ostatnim meczu w tym roku Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 32:20 z Wolsztyniakiem Wolsztyn w meczu 12. kolejki grupy B I ligi, natomiast EUCO-UKS Dziewiątka okazała się lepsza od Tęczy Folplast Kościan 25:18.

Adrian Stachurski
Siódemka kończy rok na drugim miejscu w tabeli ustępując GOKiS-owi Kąty Wrocławskie tylko gorszym bilansem bramek. Teraz w rozgrywkach nastąpi 1,5-miesięczna przerwa.

Siódemka w Wolsztynie wygrała bardzo wysoko, ale w przeciwieństwie do poprzednich spotkań z Tęczą i Dziewiątką, przewagę budowała dosyć mozolnie. W pierwszej połowie, słabiej niż zwykle funkcjonowała legnicka obrona, szwankowała też skuteczność w ataku. W drugiej połowie oglądaliśmy już Siódemkę w znacznie lepszej wersji. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego mocniej stanęli w defensywie, na bramkę miejscowych zaczęły sunąć kolejne kontry, które perfekcyjnie wykańczał Michał Czarnecki, a w bramce świetnie spisywał się Adrian Stachurski.

Wolsztyniak Wolsztyn – Siódemka Miedź Huras Legnica 20:32 (11:15)

Wolsztyniak Wolsztyn: Kaczorowski 1, Sudak – J. Pietruszka 3, Rogoziński 4, Mały, Weiss 4, Lisiecki, Trybuś 1, Młynkowiak 1, Kucza, Świtała, Hruświcki, Piątkowski 1, Lewandowski 1, Radny 4, Horowski. Karne: 4/2. Kary: 8 min.

Siódemka Miedź Huras Legnica: Stachurski – Kochlewski 2, Pacek 5, Czarnecki 9, Kuliński 2, Nowosielski 3, Kruszelnicki 3, Klimaszewski 1, Wita, Siwak 2 (2), Stańko 2, Słowikowski 1, Grozdek, Pacuła 2. Karne: 3/2. Kary: 10 min.

Dziewiątka Legnica
Z kolei piąte zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Dziewiątka. Legniczanie zgodnie z planem okazali się lepsi od Tęczy Folplast. Ekipa z Kościana w trzynastu meczach zanotowała aż dziesięć porażek. Goście w Legnicy prowadzili tylko raz na samym początku meczu. Jednak już po kwadransie gry Dziewiątka odskoczyła na czterobramkowe prowadzenie.

Tęcza Folplast jeszcze po przerwie dotrzymywała kroku legniczanom, ale od 40 minuty (stan 15:15) to Dziewiątka wrzuciła wyższy bieg i zaaplikowała rywalom aż dziesięć bramek, a goście odpowiedzieli tylko trzyma trafieniami. Ostatecznie ekipa Patryka Szydziaka zwyciężyła 25:18.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Tęcza Folplast Kościan 25:18 (11:8)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Turalik – 5, Sydor – 4, Wróbel, Kuryło, Krukiewicz – 3, Pawlak – 4, Kaczmarek, Szydziak – 3, Piotrowicz, Dziobek – 1, Świekatkowski – 1, Pedryc, Koch, Barcik -4, Buko.

Tęcza Folplast Kościan: Omar, Przekwas – 6, Krystkowiak, Graf, Nowak – 2, Olejnik – 3, Meissner – 2, Wesołek – 2, Grzesiak – 1, Noskowiak, Napieralski – 2, Piątek.

Pewnie duet trenerów niedługo wygryzie pana Karnickiego!
Szok trener Kuryło daj radę , a mówili że to słup!