Lca.pl » Sport » Inne

2022-11-21 19:22:38 - Autor: AC(lca.pl)
Pogrom w Lubaniu! Basket odniósł siódme zwycięstwo
W spotkaniu 8. kolejki koszykarskiej 3. Ligi Basket rozgromił na wyjeździe Lubań Towers. Legniczanie wygrali 45 punktami!

Basket Legnica - Exact Systems Śląsk Wrocław
Pierwsza połowa meczu nie wskazywała na to, że dojdzie do pogromu. Lubań na przerwę schodził przegrywając 42:46 i jeszcze miał szansę na odwrócenie losów spotkania.
W trzeciej kwarcie jednak doszło do pogromu. Basket zwyciężył 26:6, natomiast w ostatniej kwarcie legniczanie rzucili aż 31 punktów i ostatecznie pokonali ekipę z Lubania 103:58!

Warto dodać, że Paweł Macowicz aż siedmiokrotnie trafił za trzy! Na swoim koncie zapisał łącznie 25 punktów. 22 punkty dorzucił Wojciech Jaworski.

Podopieczni Jaworskiego zajmują drugie miejsce z dorobkiem 15 punktów. Tyle samo na koncie ma lider Chrobry XXI Kłodzko. W następnej kolejce Basket podejmie u siebie WSTK Wschowa.

Lubań Towers – Basket Legnica 58:103 (20:27, 22:19, 6:26, 10:31)

Basket Legnica: Macowicz – 25, Jaworski – 22, Giergielewicz – 10, Winiarski – 5, Dziadulewicz – 8, Chmielewski – 17, Sielicki – 6, Iwański – 10, Szablewski.