Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2022-11-19 21:53:46 - Autor: AC(lca.pl)/siodemka.legnica.pl
Lider jeńców nie bierze. Siódemka z ósemką na liczniku!
Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała w piątkowy wieczór 32:26 z Realem Astromal Leszno na inaugurację 8. kolejki grupy B I ligi. Legnicka drużyna z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli!

Siódemka Miedź Huras Legnica - MKS Real Astromal Leszno
Kolejne, ósme już w tym sezonie zwycięstwo nie przyszło łatwo. Ósmy zespół w ligowej tabeli postawił się przy Lotniczej i na trzy punkty lider tym razem musiał solidnie popracować. Choć początek spotkania wcale tego nie zapowiadał. Po 10 min. wygrywaliśmy już przecież 6:2, a po kwadransie 9:4.

Taki obrót sprawy legnicką drużynę chyba uśpił i w kolejnych minutach zapłaciła karę za zbyt dużą pewność siebie. Przyjezdni odrobili bowiem straty, a podopieczni trenera Tomasza Górecznego nie bardzo wiedzieli, jak ten leszczyński pościg zatrzymać. W efekcie na przerwę schodziliśmy z … dwiema bramkami na minusie (15:17). Szok, konsternacja i niepokój!

Na drugą połowę lider wyszedł podrażniony i bardzo skoncentrowany. Nie czekał na to, co zrobią przyjezdni, tylko od razu zabrał się za remont wyniku. Dwie bramki Dominika Nowosielskiego doprowadziły do remisu (18:18 w 34 min.), a w 36 min. wróciliśmy na prowadzenie (19:18). Potem powoli, aczkolwiek konsekwentnie zaczęliśmy ekipie z Leszna uciekać.

W 40 min. było 22:19, w 53 min. 27:23 i końcówka meczu była już pozbawiona niepotrzebnych nerwów. Real Astromal opadł z sił, a nakręcona Siódemka konsekwentnie powiększała dystans. Ostatecznie wygrała różnicą 6 bramek, in kasując kolejny komplet punktów. Jakby nie patrzeć, zasłużenie.

Skutecznością po raz kolejny w tej kampanii błysnął Michał Czarnecki, który rzucił aż 11 bramek. Wysoką formę zasygnalizował też legnicki środkowy rozgrywający Hubert Kuliński, a w bramce swoje odbili Adrian Stachurski w pierwszej połowie oraz Łukasz Mazur w drugiej. W zespole gości dobry mecz rozegrał bramkarz Jędrzej Królikowski, który bardzo długo swój zespół utrzymywał w grze o korzystny rezultat.

Po ośmiu kolejkach Siódemka Miedź Huras przewodzi tabeli grupy B I ligi z kompletem 24 punktów. Bez względu na wyniki pozostałych weekendowych spotkań fotelu lidera nie traci.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – REAL ASTROMAL LESZNO 32:26 (15:17)

SIÓDEMKA: Stachurski, Mazur, Socha – Pacek 2, Przybylak 2, Czarnecki 11, Kuliński 4, Nowosielski 3, Kruszelnicki 1, Stańko 1, Łukawski 1, Grozdek 5, Pacuła 2. Karne: 0/0. Kary: 2 min.

REAL ASTROMAL: Skorupiński, Królikowski – Spieshylov, Kuśnierek, Piekarski, Szocik 2, Wydmuch 1, Pawłowski 1, Łuczak 4, Jaśkowski 6, Płaczek 5, Frieske 3, Napierkowski 5, Mikołajczak, Skrzypczak, Kruk. Karne: 2/2. Kary: 4 min.

Kto wymyśla takie tytuły ? No przecież nie LCA. Oni tylko kopiują że strony klubowej. A stroną klubową opiekuje się wybitny dziennikarz i specjalista od PR.