Lca.pl » Sport » Inne

2022-11-11 07:05:50 - Autor: LS(lca.pl)
Kaczor i Skiba najlepsi w Legnickim Biegu Niepodległości
Około sześciuset osób wzięło udział w Legnickim Biegu Niepodległości. W biegu głównym wystartowało 300 zawodników. W kategorii open wśród mężczyzn zwyciężył Jan Kaczor, wśród kobiet najszybsza była Anna Zaczyńska-Skiba.

Jan Kaczor
Bieg odbył się w kilku kategoriach. Na starcie stanęło około 200 dzieci, ponad 50 zaliczyło dystans z kijami nordic walking, 300 pobiegło w biegu głównym, którego dystans liczył ponad 5 tysięcy metrów.

- Legnicki Bieg Niepodległości cieszy się wielką popularnością. Zapisy do biegu głównego, w którym mamy limit 300 osób kończą się bardzo szybko, zazwyczaj na dwa tygodnie przed startem już mamy komplet – mówi Jolanta Skrzypczak, dyrektorka Ośrodka Sportu i Rekreacji.

-To szczególny bieg, poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego i oprawę ma szczególną. Rozpoczyna się wspólnym śpiewaniem hymnu, w dłoniach biało-czerwone flagi, zapalone pochodnie – dodaje Jolanta Skrzypczak.

W tegorocznym biegu zwyciężył wałbrzyszanin Jan Kaczor z czasem 15 minut 13 sekund. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Galiński z czasem 15 minut 54 sekundy, jako trzeci zdobył metę Biegu Niepodległości Szymon Kuca z czasem 17 minut 29 sekund.

Pierwszą kobietą, która wbiegła na metę była Anna Zaczyńska-Skiba z czasem 20 minut 32 sekundy, która zajęła w kategorii open 30 pozycję.