Lca.pl » Sport » Ręczna

2022-10-09 20:20:43 - Autor: AC(lca.pl)
Siódemka Huras wiceliderem. Dziewiątka tuż za podium
W 1. lidze grupie B w bardzo dobrej formie znajdują się Siódemka Miedź Huras i EUCO-UKS Dziewiątka. W weekend nasze drużyny odniosły kolejne zwycięstwa!

Siódemka Miedź Huras Legnica-Olimp Grodków
Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 36:30 z Olimpem Grodków w meczu 4. kolejki grupy B I ligi rozegranym w sobotni wieczór hali OSiR przy ul. Lotniczej. Legnicka drużyna pozostaje w tym sezonie niepokonana!

W przekroju całego meczu czwarta wygrana w sezonie nie była zagrożona nawet przez chwilę. Goście korzystając z rozluźnienia w naszych szeregach w końcówce meczu nieco zniwelowali straty, ale na ugranie czegokolwiek szans nie mieli. Ostatecznie Siódemka Miedź Huras wygrała 36:30, czyli w rozmiarach, które nie do końca oddają różnicę dzielącą zespoły tego wieczoru.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Olimp Grodków 36:30 (23:14)

Siódemka Miedź Huras Legnica: Stachurski, Mazur, Socha – Kochlewski, Pacek 4, Przybylak 5, Czarnecki 8 (1), Kuliński 2, Nowosielski 3, Klimaszewski 4, Stańko, Szporko 1, Słowikowski 4, Łukawski 4, Pacuła 1. Karne: 1/1. Kary: 8 min. Czerwona kartka: Przybylak 55 min. (z gradacji kar).

Olimp Grodków: Drojma – Petryka, Lechowicz, Majewski 1, Garncarz, Smoliński, Dyktyński 1, Ungier 6, Kopaniecki, Migoń 3, Maciejewski 3, Kasperski 1, Kolanko 6 (1), Jendryca 3, Niewiadomski 6. Karne: 4/1. Kary: 8 min.

Z kolei trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotowała Dziewiątka. Legniczanie tylko w pierwszej połowie mieli problem z ekipą z Nowej Soli. Trójka w pierwszej połowie dwukrotnie prowadziła czterema bramkami.

Tuż przed przerwą jednak Dziewiątka zniwelowała straty do jednej bramki. W drugiej połowie legniczanie jednak wrzucili wyższy bieg i już w po dziesięciu minutach wygrywali dwoma trafieniami. Goście jednak grali ambitnie do końca meczu i o zwycięstwo podopiecznych Michała Kuryły zadecydowały ostatnie pięć minut.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS Trójka Nowa Sól 29:26 (14:15)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Teterycz, Barcik – 4, Wróbel – 4, Pawlak, Kaczmarek, Szydziak – 3, Piotrowicz – 1, Antosik – 1, Dziobek – 4, Świekatowski – 1, Pedryc, Podniżny – 1, Mistak – 3, Świrski, B. Król – 4, Krukiewicz – 3.

UKS Trójka Nowa Sól: Rapiejko, Florczak – 5, Stelmasik – 1, Orliński – 2, Kowalski – 2, Jaskółka, Janecki, Ceglarz, Paszkiewicz – 3, Karp, Hutnik, Karp, Chomenko – 3, Brychcy – 2, Dymkowski – 7.

Ty to jesteś mądry jednak... Ostrów gra w superlidze ,wzmocniony z zawodnikami który graja już na tym poziomie 10 lat... A Białystok, takiej drużyny nie ma w Lidze Centralnej , ani w Pgnig Superlidze...
Byłem pierwszy w tym sezonie na meczu i teraz rozumiem czemu się nie utrzymaliśmy. Różnica poziomów lig jest ogromna. Co gra dzisiaj Białystok, Śląsk, Gorzów czy Ostrowia, to jest różnica dwóch kla...