Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2022-05-01 19:23:42 - Autor: kobrem(lca.pl)
Ekstraklasy nadszedł już czas. Miedź pewna awansu!
Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek 1. Ligi Miedź Legnica zapewniła sobie awans do Ekstraklasy. Po wyjazdowej porażce 1:4 Arki w Rzeszowie stało się pewnym, że w przyszłym sezonie do Legnicy na mecz ligowy przyjedzie mistrz kraju. Będzie to drugi sezon legniczan na najwyższym ligowym szczeblu.

Feta z okazji awansu do ekstraklasy
Po wczorajszym zwycięstwie z Chrobrym Głogów wiedzieliśmy, że awans Miedzi jest już praktycznie kwestią czasu. Pytaniem było tylko kiedy to się wydarzy. W optymalnym scenariuszu formalności mogły dopełnić się już dziś. Warunkiem wystarczającym do awansu Miedzi był wynik inny niż zwycięstwo Arki nad Resovią. W Rzeszowie gdynianie dość szybko byli zmuszeni do gry w dziesiątkę. W 11 minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Bunoza. Mimo wszystko goście otworzyli wynik po trafieniu Kuzimskiego. Resovia zdołała wyrównać w drugiej połowie, po chwili dorzucić drugą i trzecią bramkę, by dobić rywala jeszcze w doliczonym czasie gry. Taki rezultat zapewnia więc awans i powrót Miedzi do elity. Oby tym razem nasza ekipa zadomowiła się w Ekstraklasie na dłużej. Gratulacje!

Ekstraklasa jest nasza

Obiektywnie Miedzi należał się awans. Wygrała najsilniejszą i najbogatszą 1 ligę w historii. Obsmarowywanie Miedzi na forach jest w tym świetle żałosne. I to przez kogo? Kibiców i pracowników Zagł...