Lca.pl » Sport » Inne

2022-01-17 21:07:54 - Autor: AC(lca.pl)
Basket odniósł dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie
W spotkaniu 13. kolejki 3. ligi koszykówki Basket Legnica wygrał na wyjeździe z Chrobrym XXI Kłodzko 76:58. Dla legniczan było to dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie.

KS Basket Legnica vs MKS Basket Szczawno-Zdrój
Legniczanie w Kłodzku nie mieli łatwej przeprawy. Do przerwy Basket prowadził tylko trzema punktami. W trzeciej kwarcie podopieczni Wojciecha Jaworskiego odskoczyli na sześć punktów, co zapowiadało emocje w ostatniej części meczu. Basket jednak w czwartej kwarcie zagrał rewelacyjnie wygrywając ją aż dwunastoma punktami.

Świetny mecz rozegrał Damian Szablewski, który rzucił 23 punkty. Dwanaście punktów dorzucił Wojciech Jaworski.

Legniczanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów w trzynastu meczach. Tuż za nimi plasuje się Centrum Medyczne Magnolia KKS Siechnice z 22 punktami w dwunastu spotkaniach. Podium zamyka Exact Systems Śląsk Wrocław z 21 punktami (13 meczów).

Za tydzień w sobotę Basket zmierzy się we własnej hali z Centrum Medycznym Magnolia KKS Siechnice. To spotkanie prawdopodobnie zadecyduje o tym, kto zakończy sezon na pierwszym miejscu.

Chrobry XXI Kłodzko – Basket Legnica 58:76 (11:13, 20:21, 17:20, 10:22)

Basket Legnica: Giergielewicz, Macowicz – 3, Jaworski – 12, Turcza – 4, Benier, Olejniczak – 9, Chodor – 3, Dziadulewicz, Chmielewski – 9, Kowalski – 8, Szablewski – 23, Iwański – 5.

Jeżeli wygrał to wynik jest podany odwrotnie czyli źle.