Lca.pl » Sport » Inne

2021-07-24 08:42:04 - Autor: AC(lca.pl)
Pracowite tygodnie lekkoatletów legnickiego Sprintu
Intensywny okres mają za sobą zawodnicy Sprintu. Legniczanie startowali na zawodach w Łodzi, Twardogórze, Żarach i Legnicy.

Mikołaj Pogodziński
W połowie czerwca w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Konkurencje lekkoatletyczne rozgrywano w deszczowej scenerii, a mimo to wychowanek naszego trenera lekkiej atletyki UKS Sprint, pana Mirosława Kuberskiego, Szymon Pawłowski uczeń SP4 w Chojnowie odniósł wielki sukces. Wraz z kolegami z kadry Dolnego Śląska ze sztafety szwedzkiej (100m, 200m, 300m, 400m) zdobyli złoty medal z wynikiem 2:03.44s.

- Jest to ogromne osiągnięcie z którego jesteśmy bardzo dumni, gdyż udowadnia to, że ciężka praca popłaca. Zachęcamy dzieci i młodzież do zainteresowania się Królową Sportu, czyli lekkoatletyką – mówią przedstawiciele Sprintu Legnic.

Z kolei w Twardogórze LDK odbyły się zawody dla młodszych roczników lekkoatletów. Amelia Sawicka w biegu na dystansie 1000m zajęła drugie miejsce z wynikiem 3:57.14s i wskoku w dal osiągnęła 3,80m.

Dawid Wiesiołek zajął pierwsze miejsce w biegu na 1000m z wynikiem 4:05s oraz w biegu na 100m z wynikiem 15.38s i w skoku w dal osiągnął odległość 3,78m.

Najmłodszy nasz uczestnik Mikołaj Pogodziński startował w biegu na dystansie 60m z wynikiem 10.97s wywalczył srebrny medal.

W niedzielę po raz pierwszy młodsi zawodnicy i zawodniczki UKS Sprint Legnica wystartowali w Żarach. Pchnięcie kulą 5kg U18, 9 miejsce Kacper Stanio 9.24m , U16 600m K 7 miejsce Sawicka Amelia 1:55.59s ,14 miejsce Jagoda Grądek 2:03.88s , U16 600m M 17 miejsce Dawid Wiesiołek 2:03.40s ,U16 100m M 6 miejsce Szymon Pawłowski 12:09s , U16 200 m M 5 miejsce Szymon Pawłowski 25:39s , Maja Kuberska w wieloskoku zajęła 9 miejsce z wynikiem 7,73m.

W Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce U16 Legnica 2021 Szymon Pawłowski (uczeń Szkoły Podstawowej w Chojnowie ) lekko atleta Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint Legnica zdobył srebrny medal w biegu na 100m MU16 i w eliminacjach wynikiem 11:85s pobił swój rekord życiowy.

Szymon startował również wskoku w dal U16 M i zajął 5 miejsce , Kacper Stanio uczeń Zespołu Szkół Integracyjnych SP 20 w Legnicy startował w pchnięciu kulą (5kg) 9,02m zajął 5 miejsce.