Lca.pl » Sport » Inne

2021-06-13 08:29:36 - Autor: LS(lca.pl)
Pierwsza gala KFN. Jedyny legniczanin wywalczył srebro
Sześć walk amatorskich w ramach Mistrzostw Polski w K-1 i pięć starć zawodowych odbyło się podczas pierwszej gali organizacji KFN 1: POLKON Fights. Rafał Cyrankowski, jedyny legniczanin, który wystąpił w finale amatorskim przegrał swoją walkę i wywalczył srebrny medal MP w formule k-1 rules.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule
Od 10 do 12 czerwca Legnica była stolicą kixbokxingu. W naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule K-1 Rules. Przez dwa dni zawodników gościł hotel Qubus, finały Mistrzostw Polski, gala odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych. Mistrzostwa Polski K-1 Rules były jednocześnie eliminacjami do The World Games 2022, które odbędą się w Birmingham. Mistrzostwa były także krajową eliminacją do Światowych Igrzysk Sportowych The World Games w kat. wagowych mężczyzn: -63,5 Kg; -75 Kg; +91 Kg oraz kobiet: -52 Kg; -60 Kg; -70 Kg. Kolejnym turniejem eliminacyjnym będą październikowe MŚ we Włoszech.

Galę pokazały sportowe anteny Polsatu. W walce wieczoru gali KFN 1 Rafał Dudek zmierzył się z Mohammadem El-Mir, którego pokonał jednogłośnie . Łącznie kibice zobaczyli 11 pojedynków, 6 walk mistrzostw Polski K-1 oraz 5 starć zawodowych.

W pozostałych walkach zawodowych w kategorii 81 kg Max Bratkowicz pokonał Mateusza Słota przez jednogłośną decyzję sędziów, w kategorii 75 kg Wojciech Kosowski pokonał Dawida Srolla przez TKO w drugiej rundzie, w kategorii
63 kg Dominik Tomica pokonał Dominika Matusza przez jednogłośną decyzję sędziów i w kategorii 71 kg Daniel Majka pokonał Piotra Tomalskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Rafał Cyrankowski, podopieczny Zbigniewa Prycha, jedyny legniczanin, który wystąpił w gali finałowej, przegrał z Robertem Soboniem.

Impreza została zrealizowana z rozmachem w mieście rodzinnym Pawła Biszczaka, utytułowanego kixboxera i Eljasza Jankowskiego, który ostatnio postanowił wejść na ring bokserski. Gala transmitowana była w sportowych kanałach Polsatu i niestety, widzowie stacji byli właściwie jedyną widownią nie licząc garstki kibiców, jaką zapewnił sobie organizator. Dlaczego? Na ringu nie zobaczyliśmy zawodników z najwyższej półki, takich jak Paweł Biszczak, który udzielił jedynie wywiadu kanałowi sportowemu.

Organizator zapomniał także o promocji swojej imprezy, być może licząc, że spragnieni po lockdownie emocji sportowej legniczanie tłumnie zapełnią salę przy ulicy Wierzyńskiego. Odrobinę „wielkiego świata” dało się natomiast zobaczyć i usłyszeć po zakończeniu gali, kiedy hostessy i zawodnicy wyszli z hali i wsiadali do swoich samochodów by wyruszyć w drogę do domów. Soczysty język jakiego używali nie jest najlepszą reklamą dla imprezy, takiego „wielkiego świata” w Legnicy nie brakuje.

Żenująca impreza i jej poziom też. Aż dziwię się kto na taką minę wsadził Prezydenta.
Podobno super się spisał Pan od podawania ręczników . Ten taki napakowany Brawo dla Ciebie Sawicki. Kiedy powalczysz ze swoją pedalska słabością zadufany Tyfusie
Prymitywne okładanie się po pyskach. I to jest sport ? Konie kują, to żaba łapę nastawia, by choć na fotę załapać się.
Prymitywne okładanie się po pyskach. I to jest sport ?
Widzę Krzakowskiego na ringu. A ten z kim walczył ?