2021-05-16 20:37:29 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewiątka postawiła się liderowi ze Świebodzina
W ostatnim meczu ligowym EUCO-UKS Dziewiątka Legnica przegrała na wyjeździe z TS Zew Świebodzin 28:29. Legniczanie kończą sezon na piątym miejscu.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica - SKS Orlik Brzeg
Dziewiątka w pierwszej połowie zagrała bardzo słabo. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 15:11. Dopiero w drugiej części meczu Dziewiątka zaczęła grać na miarę oczekiwań i w 56 min. nawet doprowadziła do remisu 27:27, a chwilę później po trafieniu Wojciecha Szyby objęła prowadzenie, jednak ostatnie dwa trafienia należały do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 29:28.

Legniczanie w tym sezonie wygrali piętnaście spotkań. Dziewiątka zdobyła 47 punktów. Zew uplasował się na pierwszym miejscu wygrywając 23 z 24 meczów!

TS Zew Świebodzin – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 29:28 (15:11)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Wojtusik, Turalik – 6, Król – 2, Sydor – 2, Radomski – 3, Kuryło, Matuszewski, Myśluk, Koch, Szydziak – 1, Piotrowicz – 3, Mierzejewski – 3, Pawlak, Stańko – 2, Król, Szyba – 6.

Brawo Dziewiątką, właśnie awansowaliście do IV ligi ! Super! Brawo trener !