2021-03-28 12:27:37 - Autor: AC(lca.pl)
Dziewiątka wygrała po karnych ze Zgodą Ruda Śląska
Szczypiornistki Dziewiątki Legnica wygrały po rzutach karnych ze Zgodą Ruda Śląska. Dla podopiecznych Grzegorza Karnickiego było to ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Dziewiątka Legnica
Legniczanki w pierwszej połowie miały spore problemy ze Zgodą. Gospodynie po 22 minutach prowadziły już siedmioma bramkami. W kolejnych minutach jednak Dziewiątka zmniejszyła prowadzenie Zgody do czterech trafień. Do przerwy Zgoda wygrywała 16:12.

Po pierwszych trzynastu minutach drugiej połowy Zgoda w dalszym ciągu utrzymywała czterobramkowe prowadzenie (22:18), jednak w przeciągu kolejnych sześciu minut Dziewiątka zdobyła siedem bramek, a gospodynie odpowiedziały tylko jednym trafieniem.
Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, a w barwach Dziewiątki brylowała Daria Miłek, która rzuciła sześć z siedmiu ostatnich bramek dla legniczanek. W regulaminowym czasie gry był remis 27:27.

W rzutach karnych górą były przyjezdne i ostatecznie Dziewiątka wygrała 4:2! Po 14. kolejkach legniczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli. Dziewiątka następny mecz ligowy zagrają dopiero 24 kwietnia.

KS Zgoda Ruda Śląska – Dziewiątka Legnica 27:27 (16:12), k. 2:4.

Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange, Stala – 4, Kocińska – 7, Gdula, Kozak – 3, Trojanowska, Wojciechowska – 1, Swędrak, Miłek – 7, Sośnicka, Ścisłowicz – 3, Doroba – 1, Jaroniewska, Szuk, Drozdowska – 1.

Brawo! Legnica szczypiorniakiem stoi. Brawo dziewczyny, brawo lubiński troll, kibice Miedzi kibicami piłki ręcznej!!! Kopaczy zazdrość zżera
Brawo! Legnica szczypiorniakiem stoi.
Zaś Lubinianki są formie trafiały do bramki rywalek 14 razy. Trochę wstyd za męczarnie z ostatnią drużyną w tabeli. Ale ważne że jest wygrana.
Gratulacje!!! Ale jak na mecz z ostatnią drużyną w tabeli to trochę słabo... Kolejny mecz bez bramki.