2021-03-14 22:22:01 - Autor: AC(lca.pl)
ChKS PŁ Łódź bez szans w starciu z Dziewiątką
W spotkaniu 13. kolejki I Ligi Kobiet UKS Dziewiątka Legnica wygrała we własnej hali z ChKS PŁ Łódź 33:25.

UKS9
Łodzianki tylko w pierwszych dwudziestu minutach walczyły równorzędnie z Dziewiątką. Na przerwę Dziewiątka schodziła wygrywając 13:11.

W drugiej połowie z każdą minutą podopieczne Celestyny Majchrzyk powiększały przewagę. Ostatecznie Dziewiątka wygrała 33:25. Świetny występ zaliczyła Daria Miłek, która rzuciłą dziesięć bramek. Siedem trafień dołożyła Dominika Stala.

Po 13. kolejkach Dziewiątka zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 22 punktów. Na prowadzeniu w dalszym ciągu MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Legniczanki na parkiet wrócą dopiero za dwa tygodnie. W 14. kolejce Dziewiątka zagra na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska.

W przerwie meczu doszło do miłej uroczystości. Juniorki młodsze prowadzone przez Celestynę Majchrzyk otrzymały złote medale za mistrzostwo Dolnego Śląska.

UKS Dziewiątka Legnica – ChKS PŁ Łódź 33:25 (13:11)

Dziewiątka Legnica: P. Lange, E. Lange, Stala – 7, Kocińska – 5, Gdula, Kozak, Trojanowska, Wojciechowska, Swędrak – 3, Miłek – 10, Sośnicka, Ścisłowicz – 1, Doroba – 1, Jaroniewska – 2, Szuk, Drozdowska – 4.

Zaś Lubinianki dają zwycięstwo ekipie z Legnicy. Brawo dziewczyny.
Brawo dziewczęta!!!! Rewanż w 100% udany !!! Zdrowia dla trenera !