Lca.pl » Sport » Inne

2019-10-15 14:15:44 - Autor: AC(lca.pl)
Świetny start zawodników LKT na mistrzostwach Europy
Za nami XXXIV Mistrzostwa Europy w Taekwon-do, które odbyły się w Sarajewie. W imprezie wystartowało ośmioro zawodników LKT Legnica. Podopieczni Łukasza Stawarza wywalczyli worek medali!

Mistrzostwa Europy w Taekwon-do
W barwach reprezentacji Polski o medale walczyli: Maciej Żuk, Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Kamila Kolanowska, Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk, Wiktoria Miądzel oraz Maciej Blicharski.

Życiowy sukces w Bośni osiągnął Paweł Woźniak. Startujący w kategorii do 68 kg juniorów sięgnął po tytuł wicemistrza Europy. Nasz zawodnik w drodze do finału stoczył pięć bardzo ciężkich pojedynków, w których pokonał kolejne reprezentantów: Irlandii, Szwecji, Włoch, Holandii i Słowenii. W finale Woźniak musiał uznać wyższość reprezentanta Ukrainy.

Znakomicie w mistrzostwach spisała się również Monika Kowalczyk, która w kategorii do 65 kg juniorek wywalczyła brązowy medal. Legniczanka ponownie musiała uznać wyższość Węgierki Nikolett Mezei, z którą przed kilkoma miesiącami przegrała w finale XXI Mistrzostwa Świata Inzell 2019. Wywalczyła też złoty medal w drużynowych walkach i technikach specjalnych. Złoty krązek zdobyła Wiktoria Miądzek w walkach drużynowych.

Na najniższym stopniu stanął także Maciej Żuk, który wspólnie z kolegami wywalczył trzecie miejsce w układach drużynowych. Ponadto legniczanin dołożył srebrne medale w drużynowych walkach i testach siły.

Z kolei Magdalena Kisiel do domu wróciła z trzema medalami. Zawodniczka LKT była druga w drużynowych walkach i testach siły oraz trzecia w walkach do 56 kg, ulegając w półfinale Jennifer Lehane z Irlandii. Brązowy medal dołożyła Kamila Kolanowska w walkach +75 kg, natomiast na drugiej lokacie mistrzostwa Europy ukończyła Wioletta Hanisch w walkach +75, przegrywając w finale z Niną Meppelder z Holandii.

W klasyfikacji generalnej Polacy zajęli pierwsze miejsce, mimo że na półmetku mistrzostw na prowadzeniu byli Norwegowie. Ostatecznie biało-czerwoni wrócili do domu z 42 medalami. Kolejne miejsca zajęli Rumunia i Rosja.

W Sarajewie rywalizowało 680 zawodników z 30 krajów. Sukcesy w mistrzostwach starego kontynentu zawodników LKT Legnica możliwe były dzięki wsparciu finansowemu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnicy.