Lca.pl » Sport » Inne

2019-09-09 11:24:06 - Autor: mł.asp. Jagoda Ekiert (KMP Legnica)
Legnicka policjantka na podium IX Mistrzostw Strzeleckich Policjantów
W miniony piątek odbyły się IX Mistrzostwa Strzeleckie Policjantów województwa dolnośląskiego. Legnicka policjantka st. post. Nikola Chrobot zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet w konkurencji strzelanie dynamiczne oraz oddała „Złoty Strzał Starosty Jaworskiego”.

Tomasz Jaszcza i Nikola Chrobot
 6 września br., w Jaworze odbyły się IX Mistrzostwa Strzeleckie Policjantów woj. dolnośląskiego. Udział w nich wzięło 111 zawodników, którzy stworzyli 37 drużyn. Turniej zorganizowany został przez ZT NSZZP Komendy Powiatowej Policji w Jaworze i Świdnicy, Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu, ZW NSZZP woj. dolnośląskiego oraz Jaworski Klub Strzelecki „UR”.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasza Trawińskiego, Starosty Powiatu Jaworskiego Anety Kucharzyk, Starosty Powiatu Świdnickiego Piotra Fedorowicza oraz Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery.

Zacięta rywalizacja rozgrywana była na trzech różnych osiach - w strzelaniu szybkim, dynamicznym oraz dokładnym. W kategorii kobiet w strzelaniu dynamicznym nasza policjantka st .post. Nikola Chrobot stanęła na podium, zajmując 3 miejsce.

Dodatkową konkurencją był „Złoty Strzał Starosty Jaworskiego”, który oddało 108 zawodników, polegający na oddaniu pojedynczego strzału w pozycji stojącej, z jednej ręki, do tarczy oddalonej o 25 metrów. Najlepszą w tej kategorii okazała się być st. post. Nikola Chrobot z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Ostatecznie w IX Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów woj dolnośląskiego drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w składzie sierż. szt. Tomasz Jaszcza, sierż. Przemysław Biadała, st. post. Nikola Chrobot zajęli 5 miejsce na 36 startujących zespołów.

Wiadomo, co ma zrobić ten z trzeciego miejsca. Organizatorzy sugerują zdjęciem :)