Lca.pl » Sport » Inne

2019-06-16 22:06:48 - Autor: KN (lca.pl)
Legniczanie w czołówce Półmaratonu Wrocławskiego
W sobotę (15 czerwca) na ulicach Wrocławia pojawiło się ponad 13000 biegaczy, którzy wzięli udział w 7. nocnym Półmaratonie Wrocławskim. W czołówce klasyfikacji Open oraz w poszczególnych klasach można zauważyć akcenty z Legnicy.

PKO Nocny Wrocław Półmaraton
Najlepszym biegaczem z naszego miasta był Artur Gułaj, który w końcowej klasyfikacji biegu zajął 18. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na drugiej pozycji  (01:14:59).

W kategorii70+ drugie miejsce na dystansie 21,0975 km zajął zawodnik Lwa Legnica, Jerzy Dygudaj (01:49:37), a w klasyfikacji kobiet 60+ także druga była Krystyna Anczyk (01:48:22).

W klasie Open wysokie miejsca zajęli także Marek Krajewski (158.), Grzegorz Krajewski (164.), Jacek Synowiec (175.), Rafał Bardziński (242.), Karol Stanisławski (275.), Łukasz Grad (295.) oraz Andrzej Bendkowski (439.).

Pełne wyniki półmaratonu.

Na starcie stanęło dokładnie 10760 biegaczy, a ukończyło 10702 /58 się wycofało w trakcie biegu/. Nie klasy, a kategorie wiekowe.