Lca.pl » Sport » Inne

2019-05-13 22:22:10 - Autor: AC(lca.pl)
Worek medali I LO w lekkoatletycznej szkolnej lidze
Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się zawody rewanżowej rundy wiosennej ligi lekkoatletycznej. W zawodach wystartowali uczniowie I LO w Legnicy.

Podopieczni Krzysztofa Waszkiewicza wywalczyli łącznie dziewięć medale. Ze świetnej strony zaprezentowały się dziewczęta, które zdobyły siedem krążków. Aż czterokrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium.

W klasyfikacji ogólnej na 23 zespoły, legniczanki zajęły trzecie miejsce w województwie. Najlepsze okazały się uczennice III LO we Wrocławiu. Druga pozycja przypadła ZSHiU Bolesławiec.

Kołodziej Karolina 2A-kontuzja

Z kolei chłopcy dwukrotnie stanęli na podium. Z medalami do domu wrócili Dawid Król i Maciej Ostapiuk.

Wyniki chłopców z I LO w Legnicy:

Król Dawid 1B - 2miejsce 800 m

Ostapiuk Maciej 1D -1miejsce dysk

- Były to ostatnie bardzo ważne zawody dolnośląskie dla I LO w tym roku szkolnym. Szkoła walczy o wysokie miejsce w punktacji ogólnej w systemie rozgrywek licealiady w województwie. W roku ubiegłym I LO uplasowało się na piątym miejscu mając 1265 pkt. W tegorocznych rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego Dolny Śląsk ma już 1325 pkt. więc apetyty robią się coraz większe. Rozstrzygnięcie rywalizacji we wrześniu 2019 roku – podsumowuje opiekun Krzysztof Waszkiewicz.

TYLKO ZSE-M
żebyście się tam w tych komach nie zesrali, sami wyjdzcie i zróbcie coś, a niestety jak na razie stać was na denne komentarze ;))) tylko 1LO
obecnie 2 zawodniczki trenują lekkoatletykę w UKS Sprint Legnica pod okiem Mirka Kuberskiego ,3 w UKS 9 piłkę ręczną plus jeden zawodnik) , 2 w Ziemi Lubińskiej piłkę nożną reszta nie zrzeszona:)zai...
Szkoda tylko, że opiekun zapomniał dołączyć wyników do zajętych miejsc. SAMYMI MIEJSCAMI MOŻNA SOBIE TYLKO POGDYBAĆ. Dziewczęta pewnie gdzieś trenują bo na pewno tych zdolności nie wyniosły z lekc...
Należałoby podać konkretne wyniki /rezultaty/, a nie tylko miejsca.