Lca.pl » Sport » Inne

2019-05-09 21:07:34 - Autor: WO(lca.pl)
Kamil Małecki wygrał kryterium uliczne w Legnicy
Kryterium o Złotego Lwa Legnicy 2019 wygrali kolarze CCC Development Team. Pierwsze miejsce zajął Kamil Małecki, drugie Michał Paluta, trzecie Stanisław Aniołkowski.

Kamil Małecki
Na ostatnich trzech okrążeniach rywalizowali już tylko kolarze z CCC Development Team.  W decydującej rozgrywce Kamil Małecki pokonał swojego klubowego kolegę Michała Plutę. Podium uzupełnił Stanisław Aniołkowski.

CCC Development Team reprezentują: Stanisław Aniołkowski, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Kamil Małecki, Patryk Stosz, Szymon Tracz oraz Węgier Attila Valter.

Trasa legnickiego kryterium „Gold Lion of Legnica” przebiegała dookoła rynku. Peleton został podzielony na cztery grupy eliminacyjne. Do finałowego wyścigu awansowało 12 najlepszych, po trzech z każdego wyścigu. Finałowy wyścig z 12 zawodnikami roegrany był na 13 okrążeniach. Po każdym odpadał z rywalizacji ostatni zawodnik.

Przed wyścigiem Tomasz Kopta i Tomasz Plaszczyk, policjanci z legnickiej drogówki, otrzymali odznaczenia "Za zasługi dla kolarstwa polskiego" przyznawane przez zarząd Polskiego Związku Kolarskiego.

Za rok odbędzie się 55 wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich i wszytko wskazuje na to, że początek i koniec wyścigu będą mieć miejsce w Legnicy