Lca.pl » Sport » Inne

2017-03-21 14:28:21 - Autor: AC(lca.pl)
Siłacze ze Śródmieścia z medalami mistrzostw Europy
W duńskim Thisted zakończyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. W imprezie wzięli udział zawodnicy TKKF Śródmieście Legnica, którzy zdobyli łącznie osiem medali.

Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym
TKKF Śródmieście reprezentowało trzech zawodników: Dariusz Wszoła, Sławomir Śledź oraz Mateusz Grzesik.

Dariusz Wszoła w kategorii wagowej do 59 kg w klasyfikacji wiekowej senior zdobył cztery medale. Legniczanin okazał się bezkonkurencyjny w przysiadzie z wynikiem 217,5 kg, w wyciskaniu (147,5 kg) i w trójboju siłowym (572,5 kg). Ponadto zawodnik TKKF Śródmieście był drugi w martwym ciągu z wynikiem 207,5 kg.

Z kolei Sławomir Śledź również dołożył cztery medale w kategorii wagowej do 59 kg senior. Prezes legnickiego klubu był drugi w wyciskaniu z wynikiem 137,5 kg. Śledź trzykrotnie stanął na najniższym stopniu podium w następujących konkurencjach: w przysiadzie z wynikiem 180 kg, w wyciskaniu (137,5 kg), w martwym ciągu (200 kg).

Bez medalu z Danii wrócił niestety Mateusz Grzesik, który startował w kategorii wagowej do 105 kg. Przedstawiciel Śródmieścia z wynikiem 772,5 kg zajął ósme miejsce.

- Grzesik w przysiadzie zaliczył 280 kg, w wyciskaniu 192,5 kg oraz w martwym ciągu 300 kg. Niestety w przysiadzie atakując ciężar 290 kg nabawił się kontuzji dwugłowy uda i kolejne konkurencje musiał walczyć z kontuzją. Spowodowało to słabszą dyspozycję i praktycznie pogrzebało szanse na medal – mówi prezes TKKF Śródmieście, Sławomir Śledź.

W Danii pojawiło się łącznie ośmiu reprezentantów Polski. Biało-czerwoni zdobyli łącznie 50 punktów i w klasyfikacji drużynowej okazali się najlepsi. Druga pozycja przypadła Rosji, a trzecia Ukrainie.