REKLAMA
Lca.pl » Sport » Inne

2016-07-04 16:28:22 - Autor: AC(lca.pl)
Pracowity tydzień młodych legnickich pływaków
W przeciągu tygodnia legniccy pływacy rywalizowali w dwóch turniejach. Na Delfinku odbył się Puchar Miast Partnerskich Legnicy 2016, natomiast kilka dni później legniczanie walczyli o Puchar Małego Delfinka.
REKLAMA


Puchar Miast Partnerskich Legnicy
Foto: UKS Delfinek
Organizatorem Pucharu Miast Partnerskich Legnicy byli: UKS Delfinek Legnica, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz urząd miasta. Bardzo dobrze w tych zawodach spisały się pływaczki Wankana Legnica - Natalia Grzyb i Weronika Nowak, które w klasyfikacji indywidualnej uplasowały się na drugiej i trzeciej pozycji wśród dwunastolatek. W tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się reprezentantka AZS AWF Wrocław Justyna Traczyk - aktualnie numer jeden w rankingu Polskiego Związku Pływackiego.

Wśród dwunastolatków bezkonkurencyjny był Wiktor Staszak z Delfinka Legnica, który wyprzedził Wojciecha Chrenowskiego i Pawła Korczaka (obaj Delfinek). Ponadto świetnie spisała się Zuzia Ciereszko z UKS Delfinek, która wraz z Joanną Drożdż triumfowały w kat. 11- latek w konkurencji 400 m stylem zmiennym. Wśród jedenastolatków zwyciężyli Patryk Nowacki, Mateusz Sobotkiewicz i Gustaw Głuszczyszyn.

Wśród siedmiolatek Puchar Małego Delfinka wywalczyła Wiktoria Kękuś, na drugim miejscu stanęła Jaśmina Narowska, natomiast na trzecim Weronika Sobecka. U chłopców złoty medal zdobył Dawid Rysz. Oliwia Rysz okazała się najlepsza wśród 8-letnich pływaczek, natomiast u chłopców bezkonkurencyjny był Bartek Bielewicz, który wyprzedził Romana Pichockiego i Kacpra Kowalskiego.

Wśród 9-latek zwyciężyła Patrycja Sularz przed Agnieszką Hoszowską i Emilią Jaworską. Najlepszym zawodnikiem u chłopców okazał się Natan Mierzwiak. Drugie miejsce zajął Konrad Bielewicz, natomiast brązowy medal otrzymał Karol Machała.

W trakcie uroczystego otwarcia zawodów zostały rozdane również nagrody dla najlepszych zawodników klubu. W sezonie 2015/2016 zostały przyznane trzy nominację: zawodnik roku, zawodnik regularnych treningów oraz zawodnik największych postępów. Nagrodę dla najlepszego zawodnika i nagrodę rzeczową otrzymał Wiktoria Staszak. Dyplom uznania w nominacji zawodnik regularnych treningów i nagrodę rzeczową dostał Wojciech Chrenowski, natomiast największe postępy poczyniła Joanna Drożdż.


Puchar Miast Partnerskich Legnicy
Foto: UKS Delfinek

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

Brak komentarzy. Dodaj swój komentarz
REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
Legnica -
Turniej Brydża Sportowego Miedziana Kadź za nami
Legnica -
Lasota została Mistrzynią Polski w Aerial Hoop Artistic
Legnica -
Legniccy taekwondocy wywalczyli siedem medali na mistrzostwach kraju
Legnica -
Kolejne medale młodych szachistów Miedzi Legnica
REKLAMA
Legnica -
Puchar wojewody dolnośląskiego pojechał na Litwę
Legnica -
Borys Kaszubowski z kolejnymi rekordami życiowymi
Legnica -
Pierwszy trener Igi Świątek grał dla Legnicy
Legnica -
Pierwsze rozstrzygnięcia w turnieju szachowym
Legnica -
Turniej o Puchar Wojewody Dolnośląskiego rozpocznie się w środę
Legnica -
Osiem medali pływaków Wankana we Wrocławiu
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl