Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2013-12-08 18:19:59 - Autor: J(lca.pl)
Miedź Legnica druga w turnieju mikołajowym
Młodzi piłkarze Zagłębie Lubin triumfowali w XXVII Międzynarodowym Turnieju Mikołajowym, który zakończył się w niedzielę w hali przy ul. Wierzyńskiego. Na podium stanęła również Miedź oraz Amico Lubin.

Miedź Legnica

Patryk Szwedzik
]W finale dwudniowych zmagań Miedź Legnica przegrała 0:1 z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Wojciecha Górskiego musieli więc zadowolić się drugim miejscem w końcowej klasyfikacji turnieju.

W meczu o trzecie miejsce Amico Lubin wygrało 2:0 z Goerlitz. Dodajmy, że ekipa z Niemiec dzięki awansowi do czołowej czwórki, odebrała specjalną nagrodę dla najlepszej drużyny zagranicznej.

Mniej powodów do zadowolenia mieli młodzi zawodnicy Konfeksu Legnica. Drużyna trenera Marka Sinkiewicza nie zdołała niestety wyjść ze swojej grupy eliminacyjnej.

Międzynarodowy Turniej Mikołajowy
Królem strzelców turnieju został Patryk Szwedzik z Miedzi Legnica.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Patryka Maciejewskiego z Zagłębia Lubin, a bramkarzem Miłosza Widziewicza z Górnika Złotoryja.

Nagrodę dla najmłodszego gracza otrzymał Filip Kochańczuk z Sokoła Jerzmanowa - rocznik 2006.

W 27. edycji turnieju organizowanego przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej udział wzięły w sumie 24 drużyny z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy złożone z dwunastolatków i młodszych zawodników. Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie ozpn.legnica.pl.

Historia pojedynków: Resovia Rzeszów - Miedź Legnica