Lca.pl » Sport » Piłka nożna

2013-05-22 21:07:18 - Autor: AC(lca.pl)
Piłkarski Puchar Polski dla Czarnych Rokitki!
Czarni Rokitki wygrali finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Legnica. Podopieczni Mirosława Zielenia rozgromili przed własną publicznością LZS Buczyna 7:1.

Czarni Rokitki
Zdecydowanym faworytem potyczki byli Czarni Rokitki. Zespół z Klasy Okręgowej bez większych problemów wywalczył awans do finału. Buczyna była rewelacją rozgrywek, która w drodze do finału wyeliminowała m.in. Płomień Radwanice, Iskrę Sucha Górna oraz Miedź II Legnica. Dla drużyny z Klasy A dotarcie do finału na szczeblu OZPN Legnica było największym sukcesem w historii klubu.

Od początku finałowego meczu inicjatywę przejęli Czarni, którzy po pierwszych trzydziestu minutach rozwiali wątpliwości, kto sięgnie po Puchar Polski na szczeblu OZPN Legnica. Wielkie strzelanie rozpoczął Tomasz Haniecki, który dwukrotnie pokonał Grzegorza Kornatkę. Kilka minut później kolejne dwa gole dołożył zawodnik Czarnych - Mateusz Gołębiewski. Buczyna była w stanie odpowiedzieć bramką Jakuba Nonasa, która po indywidualnej akcji pokonał Marka Marciszewskiego. Dla licznie zgromadzonej publiczności z Buczyny zaświtał promyk nadziei na wywiezienie z Rokitek korzystnego rezultatu. Tuż przed przerwą Adam Szydełko podwyższył wynik spotkania na 5:1.

Po przerwie na placu gry zameldował się Chrystian Serkies, który zmienił strzelca dwóch pierwszych bramek – Tomasza Hanieckiego. W drugiej połowie kibice oglądali senne widowisko. Czarni nastawili się na grę z kontry. W 60 minucie Adam Szydełko podwyższył wynik spotkania, a pięć minut później do pustej bramki futbolówkę skierował Mateusz Gołębiewski. Czarni mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak świetnej okazji nie wykorzystał Chrystian Serkies.

Buczyna dopiero w 70 minucie miała dogodną sytuację, jednak świetnie w sytuacji jeden na jeden zachował się Marek Marciszewski. Osiem minut później kolejną okazję miał zespół z Klasy A, jednak Tomasz Kotwas uderzył wysoko nad poprzeczką. W 81 minucie na placu gry pojawił się 46-letni Aleksander Pavlou, który zastąpił na placu gry Adama Szydełko. Do końca meczu kibice już nie oglądali bramek.

Finałowe spotkanie miało również wielkie znaczenie dla trójki sędziowskiej. Dla każdego arbitra było to jubileuszowy pojedynek, dla Sebastiana Kwaśnego był to 300. mecz, dla Przemysława Leszczyńskiego i Mirosława Wnęka 500.

Finał Pucharu Polski OZPN Legnica: Czarni Rokitki – LZS Buczyna 7:1 (5:1)
Bramki:
Gołębiewski 3, Szydełko 2, Haniecki 2 (Czarni Rokitki) oraz Nonas (LZS Buczyna)

Czarni Rokitki: Marciszewski – Płachta, Pater, Gut (75 M. Pachura), D. Pachura, Białek, Gołębiewski, Szydełko (81 Pavlou), Marciniak (65 Polański), Grudziński, Haniecki (46 Serkies).

LZS Buczyna: Kornatka – Peszko, Mędrek, Szkudło (75 Kot), Walantyk (65 Wardzała), Biliński (60 Szklarz), K. Kotwas, Bąkowski, Basałyga (46 Wywiał), T. Kotwas, Nonas.

Sędziowali: Przemysław Leszczyński (główny) oraz Mirosław Wnęk, Sebastian Kwaśny (Legnica).

[MIEDŹ TV] Andrzej Dadełło o letnim okienku transferowym, planach na przyszłość i celach na no
Piłkarskie niższe ligi: wyniki sobotnich spotkań