Lca.pl » Sport » Liga Halowa

2013-01-05 16:09:28 - Autor: AC(lca.pl)
2. liga LLH JAKO Cup. Wietrzak lepszy w hicie kolejki
Pierwszej ligowej porażki w obecnym sezonie doznał Luxor Białe Sady II, który w szlagierze kolejki przegrał z Wietrzak Team 3:7.

Krystian Mikołajewski
W przypadku zwycięstwa Luxor Białe Sady mógł być już jedną nogą w pierwszej lidzie. Tak się nie stało, bo w hicie kolejki lepszy okazał się Wietrzak Team, który wygrał 7:3. Trzy bramki dla podopiecznych Stanisława Wietrzaka zdobył Krystian Mikołajewski. Zawodnik ten w dotychczasowych pięciu spotkaniach strzelił osiem goli. W barwach Luxor Białe Sady II zadebiutował Kamil Czubek, który do tej pory występował w Holdemie.

W drugim spotkaniu Flashnet Internet prowadził po pierwszej połowie z Carrefourem 1:0, jednak w drugiej części zespół Mariusza Sikory nie istniał. Carrefour całkowicie przejął inicjatywę, czego efektem było aż sześć goli dla podopiecznych Edwarda Gromuła.

Bardzo blisko sprawienia niespodzianki był Zak-Bud, który prowadził z Tarninowem 3:1! Strata trzeciej bramki zadziałała motywująco na spadkowicza. Tarninów szybko wziął się do odrabiania strat. Tarninów w drugiej części włączył wyższy bieg i wygrał 6:3. Była to czwarta porażka Zak-Budu w bieżącym sezonie.

Nie było niespodzianki w spotkaniu Krokusa z Holdemem. Zespół z Kwiatkowic zdemolował outsidera ligi aż 11:0. Trzy bramki dla Krokusa zdobył niezawodny Łukasz Żukowski.

Łukasz Sierpina
W kolejnym spotkaniu Mattec zmierzył się z Fire. Do składu strażaków powrócił Artur Spychaj, Jacek Terpiłowski i Krzysztof Weremko. Od razu w poczynaniach Fire było widać różnicę. Na przerwę Mattec schodził z trzybramkową stratą, po trzech golach Rafała Sejuda. Mattec odpowiedział tylko trafieniami Ireneusza Chrzanowskiego i Marcina Piaseckiego.

Na zakończenie sobotnich spotkań Becher i Rehabilitacja Zdrowe Plecy urządziły festiwal strzelecki. W barwach tych drugich zadebiutował zawodnik Korony Kielce – Łukasz Sierpina, który poprowadził swój zespół do wygranej. Pierwsze minuty należały do Bechera, który objął dwubramkowe prowadzenie. Rehabilitacja Zdrowe Plecy w przeciągu pięciu minut objęła prowadzenie. Przed przerwą Becher ponownie wygrywał 4:3. W drugiej części Rehabilitacja Zdrowe Plecy wyszła na prowadzenie 4:5 za sprawą Sierpiny. Od tego momentu zawodnicy grali cios za cios. Becher piętnaście sekund przed końcem wyrównał na stan 7:7. Jednak kolejny raz nie zawiódł Łukasz Sierpina, który siedem sekund przed końcem meczu wymusił szósty faul, a przedłużony rzut karny zamienił na bramkę. Dwie sekundy przed syreną Rehabilitacja Zdrowe Plecy podwyższyła wynik na 9:7.