2010-05-29 14:31:39 - Autor: J(lca.pl)
Siódemka Miedź w ekstraklasie!!!
Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica pokonali 23:21 w Głogowie Chrobrego w rewanżowym barażu o awans do ekstraklasy. Po roku przerwy zespół trenera Edwarda Strząbały wraca do elity! I to w jakim stylu!

Chrobry Głogów – Siódemka Miedź Legnica 21:23 (12:12)
Chrobry: Musiał, Zapora – Paluch 2, Achruk, Mochocki 6, Żak, Świtała 4, Piotrowski 2, Kuta 2, Ścigaj 1, Łucak, Szymyślik 4, Misiaczyk, Wita. Kary: 10 min.
Miedź: Kryński, Witkowski – Brygier 9, Szabat 3, Fabiszewski 3, Góreczny 1, Jędrzejewski 1, Będzikowski, Skrabania 6, Rosiak, Petela, Żmurko. Kary: 8 min.
Sędziowali: Arkadiusz i Leszek Sołodko.
Widzów: 2000.

W sobotę o godz. 17.45 rozpoczniemy relację LIVE z głogowskiej hali. Dokładnie 15 minut później rozpocznie się w niej rewanżowe spotkanie barażowe o awans do ekstraklasy. Zapraszamy! Przypominamy, że stronę trzeba odświeżać samemu! Polecamy przycisk F5!!!

Witamy z hali w Głogowie. Obie drużyny intensywnie się rozgrzewają. Hala zapełnia się. Zapowiada się, że będzie komplet! Na trybunach na razie trwa koncert śpiewów fanów Miedzianki. Jest ich około 150.

Nasza drużyna zagra w nowych strojach. Granatowe koszulki i spodenki w tych samych barwach.

Trener Edward Strząbała sprawia wrażenie bardzo spokojnego. Na jego twarzy widać jednak wielki stres.

Nasi koledzy z głogowskich mediów zapewniają, że Chrobrego będzie dopingować komplet publiczności. Na razie na to się nie zanosi. Co nie zmienia faktu, że jest w niej już około tysiąca kibiców. Trwa rozgrzewka.

Piotr Będzikowski do meczu z Chrobrym przystąpi w nowej fryzurze. Mamy nadzieję, że fryzjer przyniesie szczęście.

Do mecz jeszcze 8 minut. Napięcie rośnie. W bramce Miedzianki rozpocznie Lech Kryński, który intensywnie rozgrzewa się na boku. Strząbała woła zawodników do ławki. Czas na ostatnie wskazówki przed decydującym meczem o awansie do ekstraklasy.

Obie drużyny zeszły już do szatni. Trochę luzu przed meczem. Tańczą głogowskie czirliderki. Ważna informacja - żadna z nich nie ma 18 lat!!!

Mecz sędziować będą Arkadiusz i Leszek Sołodkowie z Warszawy. Oby robili to tak dobrze, jak przed tygodniem ich koledzy z Krakowa.

Rozpoczyna się prezentacja drużyn. Najpierw wychodzą nasi. Za chwilę Chrobry.

Na trybunach około 1800 kibiców. Zaraz się rozpocznie mecz.

Kryński - Jedrzejewski, Fabiszewski, Skrabania, Brygier, Szabat, Góreczny. To nasza wyjściowa siódemka.

Zaczęło się!

2 min. Zapora odbija rzut Górecznego.

3 min. 1:0 dla Miedzi. Szabat trafił  z biodra.

3 min. 1:1 Kuta. Kryński łapie sam na sam Świtałę!!!

5 min. Przegrywamy 1:2. Trafił Mochocki.

6 min. Szabaat w słupek, dobija Góreczny!! 2:2

7 min. Fabiszewski trafia i jest 3:3.

Kryński broni karnego!!! Rzucał Ścigaj!!!

8 min. Kontra Chrobrego. Świtała tym razem trafia i przegrywamy 3:4.

9 min. Paluch z koła. 3:5 przegrywamy.

10 min. Jędrzejewski z koła nie daje szans Musiałowi. 4:5

11 min. Jest 4:6. Kryński łapie rzut Mochockiego. Rozgrywający Chrobrego wędruje na ławkę kar!

12 min. Brygier trafia ze skrzydła. 5:6. To nasz pierwszy gol ze skrzydła.

12 min. Brygie jeste wielki!!!!  6:6.

13 min. Szymyślik i jest 7:6 dla gospodarzy.

14 min. Skarabia po raz pierwszy!! 7:7.

16 min. 2 minuty kary dla Jędrzejewskiego. Mochocki trafia z karnego i niestety przegrywamy 7:9.

18 min. Kryński broni rzut Szymyślika. Góreczny robi błąd kroków. Na szczęście Kryński znów broni i mamy piłkę!

18 min. Gramy w 7. Na parkiecie pojawił się Petela.

19 min. 2 min. kary dla Szymyślika.

20 min. Wzmaga się doping głogowskich kibiców. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze. 7:9.

22 min. Karny dla Miedzi. Brygier lepszy od Zapory. 8:10 przegrywamy, bo minutę wcześniej z karnego trafił Mochocki.

24 min. Kontra Miedzi. Kończy ją Fabiszewski. Gospodarze odpowiadają trafieniem z koła Palucha. 9:11.

25 min. Misiaczyk na ławce kar. Znów gramy w przewadze.

26 min. Z 9 metra pudłuje Fabiszewski. Za chwilę odzyskujemy piłkę, kontra i Szabat nie daje szans Zaporze. Przegrywamy już tylko 10:11.

27 min. Fabiszewski !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 11:11.

28 min. Kryński broni rzut Achruka z 8 metrów.

29 min. Mochocki trafia z karnego. 11:12.

30 min. Jacek Okpisz bierze czas. 30 sekund do końca 1. połowy. Przegrywamy 11:12, a piłkę mają gospodarze.

30 min. Piękna kontra Miedzi. Skrabania trafia z zerowego kąta!!! 12:12 i mamy przerwę.

Drugą połowę rozpoczną głogowianie. Remis daje nam awans do ekstraklasy! Do zobaczenia za kilku minut. Za chwilę obejrzycie kilka zdjęć z hali w Głogowie.

Wracamy do gry. Za chwilę rozpoczną gospodarze. Od ekstraklasy dzieli nas 30 minut!

31. Źle się zaczęło. Petela - 2 min kary. Ścigaj trafia i jest 12:13.

32 min. Kontra i Brygier trafia na 13:13. Gramy dalej w 6.

34 min. przegrywamy 13:14 po rzucie Piotrowskiego.

35 min. Znów zła wiadomość. Petela znów ukarany 2 min. 13:14.

35 min. Bedzikowski 2 min. kary. Będziemy grać w 5!!!! Niedobrze!

36 min. Świtała trafia na 16:13. Najwyższe prowadzenie Chrobrego w tym meczu.

38 min. Gramy już w komplecie.

Kibice z Legnicy są fantastyczni!

39 min. Świtała i jest już 17:13. Przez 9 min zdobyliśmy tylko 1 bramkę.

40 min. Wreszcie!!! Brygier z karnego. 14:17.

44 min. Skrabania kończy 4 minuty bramkowej posuchy. Przegrywamy już tylko 15:17.

Kryński broni dziś fenomenalnie!!! Znów mamy piłkę!

46 min. Wita nokautuje łokciem Rosiaka. Czerwona kartka dla byłego zawodnika Miedzi. Gramy w przewadze.

46 min. Achruk - kara 2 minut!!! Chrobry gra w 5!!!

47 min. Skrabania i 16:17.

Trwa festa w sektorze Miedzi.

48 min. Niewiarygodne. Chrobry w 5 rzuca bramkę (Świtała). Na szczęście szybko odpowiadamy trafieniem Skrabanii. 17:18.

50 min. Skrabania wyrównuje!!! 18:18!!!!!!!!!!!!!

Na trybunach słychać " Hej Miedź" i "Gramy u siebie"!!!

50 min. Kryński broni karnego. Mochocki jest załamany!!!

51 min. Nie trafia tym razem Skrabania. Dalej mamy remis.

52 min. Piotrowski z karnego i przegrywamy 18:19.

52 min. Brygier!!!!!!! W samo okienko ze skrzydła.

53 min. Szabat!!! I wygrywamy 20:19. Pierwszy raz wygrywamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 minut do ektraklasy!!!

Przepraszamy. Wygrywaliśmy w 1 min. To te nerwy!!! Tymczasem trafia Brygier z karnego i jest 21:19 dla nas. Misiaczyk na ławce kar. Gramy w przewadze.

55 min. Brygier skuteczny jak Terminator. 22:20!!!!!!!! Dla Miedzianki!!!!!!!!!!

57 min. Dalej 22:20 dla nas i mamy piłkę. Jesteśmy już chyba w ekstraklasie!!!!

57 min. Kryński broni ze skrzydła Żaka!!! To jest już chyba po zawodach!!!  Legniccy fani świętują na trybunach. Głogowianie niedowierzają.

58 min. Zespół Chrobrego już zrezygnowany. Traci piłkę w głupi sposób.

59 min. Dalej 22:20. Jesteśmy w ekstraklasie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

60 min. KONIEC MECZU. AWANSOWALIŚMY DO EKSTRAKLASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW.  I wielki szacun dla kibiców, którzy znów byli ósmym zawodnikiem Miedzianki.