Puchar Polski: rezerwy Miedzi odpadają ze Stalą Rzeszów
Autor: AC(lca.pl) - 2023-09-19 20:11:03
Druga drużyna Miedzi Legnica mierzyła się w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z pierwszoligową Stalą Rzeszów. Wcześniej na Stadionie im. Orła Białego z biało-niebieskimi spotkała się pierwsza drużyna Miedzianki.

Miedź II Legnica - Stal Rzeszów - Foto: WO(lca.pl)
W 3 minucie mocny strzał z dystansu oddał Cesar Luis Pena. Na nasze szczęście świetnie obronił Filip Chadała. W 15 minucie kapitalną interwencję zaliczył Filipa Chadała, który obronił kąśliwy strzał głową z piątego metra. W 29 minucie Adler Da Silva Parreira oddał mocny strzał po ziemi z siódmego metra bramki, jednak świetnie wyłapał piłkę Filip Chadała. Cztery minuty później Jesus Diaz oddał bardzo dobry strzał w kierunku prawego okienka naszej bramki. Na szczęście futbolówka minimalnie minęła bramkę. Cztery minuty przed przerwą po raz kolejny Jesus Diaz oddał kąśliwy strzał na bramkę Miedzianki. Nasza defensywa stanęła na wysokości zadania i wybiła piłkę.

W 49 minucie kolejną pewną interwencję zaliczył Filip Chadała. Trzy minuty później z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Marcin Garuch. W 59 minucie w polu karnym sfaulował Idris Momoh. Arbiter główny dzisiejszego meczu bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił kapitan Stali Rzeszów Paweł Oleksy. W 68 minucie bardzo bliski wyrównującego trafienia był Piotr Stępień, jednak bramkarz wybił piłkę z linii bramkowej. W 74 minucie po raz kolejny świetnym refleksem popisał się nasz bramkarz Filip Chadała. Na 2:0 w 76 minucie bardzo dobrym uderzeniem podwyższył, wprowadzony zaledwie minutę wcześniej, Krystian Wachowiak. Na 3:0 wynik spotkania podwyższył w 79 minucie po zespołowej akcji ustalił Krystian Wachowiak, notując tym samym dublet w dzisiejszym meczu. W 82 minucie prawdziwą bombe z szesnastego metra zaprezentował Jesus Diaz.

Miedź II Legnica - Stal Rzeszów 0:3 (0:0)