Miedź Legnica przełamała się i wygrała w Sosnowcu
Autor: AC(lca.pl) - 2022-04-26 19:54:31
Miedź Legnica w ciężkich bólach wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Ekipa Wojciecha Łobodzińskiego gola na wagę trzech punktów zdobyła w 90 minucie z rzutu karnego. Warto dodać, że Zagłębie ponad godzinę grało w dziesiątkę.

Damian Tront - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
Początek meczu był dość spokojny z obu stron. W 10 minucie Damian Tront faulował jednego z rywali, za co zobaczył żółtą kartkę. Z rzutu wolnego uderzył Wojciech Szumilas, ale posłał futbolówkę obok bramki. Z kolei w 19 minucie wyraźnie nad bramką uderzył z dystansu Damian Tront. Cztery minuty później Szumilas przerzucił piłkę do Dawida Ryndaka, a ten z okolic prawego narożnika pola karnego strzelił mocno, ale nad poprzeczką.

W 25 minucie Maxime Dominguez został sfaulowany w polu karnym rywali. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a Joao Oliveira ukarany został żółtą kartką. Po analizie VAR sędzia Tomasz Marciniak zmienił jednak decyzję i wykluczył piłkarza Zagłębia z dalszej gry. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Nemanja Mijusković. W 32 minucie Jurich Carolina uderzył zza pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką i skończyło się tylko kornerem.

Za chwilę niecelnie spróbował Jens Martin Gammelby. Natomiast w 34 minucie Dominguez zagrał piłkę w okolice szesnastki, a niecelny strzał oddał Victor Moya Martinez „Chuca”. Pięć minut później strzelał Dominguez, z bliska dobijał Mijusković, ale Michał Gliwa wyszedł z sytuacji obronną ręką. Mimo kilku akcji Miedzi, do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa zaczęła się pechowo dla zielono-niebiesko-czerwonych. Z powodu urazu boisko opuścił Nemanja Mijusković, od którego kapitańską opaskę przejął Kamil Zapolnik. Czarnogórskiego obrońcę zastąpił Ruben Hoogenhout. W 53 minucie Jon Aurtenetxe zablokował strzał Maksymiliana Banaszewskiego w groźnej sytuacji. W 64 minucie strzelał Bruno Garcia Marcate, ale bramkarz zespołu znad Brynicy pewnie chwycił piłkę.

Niedługo później niecelnym strzałem odpowiedział Patryk Bryła. W 78 minucie mocno sprzed pola karnego uderzył Maxime Dominguez, ale golkiper sosnowiczan nie dał się zaskoczyć. Cztery minuty później legniczanie przeprowadzili kolejną groźną akcję, ale defensywa gospodarzy wyszła z opresji obronną ręką. W 86 minucie Jurich Carolina w nieprzepisowy sposób powstrzymywał w polu karnym Szymona Sobczaka. Arbiter wskazał na „wapno”, a pewnym wykonawcą jedenastki okazał się sam poszkodowany.

To nie był jednak koniec. W 90 minucie rezerwowy Lukas Duriska sfaulował w polu karnym Kamila Zapolnika. Sprawiedliwość pewnym strzałem wymierzył Patryk Makuch. Legniczanie wyszarpali niezwykle ważne zwycięstwo!

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica 1:2 (0:1)