Miedź o punkt bliżej mety. Bez bramek z Sandecją
Autor: Miedzlegnica.eu/kobrem(lca.pl) - 2022-04-23 22:32:16
W sobotni wieczór Miedź Legnica zremisowała bezbramkowo z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze prowadzili grę i przeważali, jednak zaporą nie do przejścia okazał się Dawid Pietrzkiewicz. Miedź pozostaje liderem 1. Ligi z przewagą 6 punktów nad drugim Widzewem Łódź.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz - Foto: WO(lca.pl)
W 8 minucie w znakomitej sytuacji po podaniu Patryka Makucha z prawej strony znalazł się Mehdi Lehaire. Niestety dla legniczan strzał pomocnika z bliskiej odległości obronił Dawid Pietrzkiewicz. Z kolei w 22 minucie Maxime Dominguez uderzył groźnie z lewej strony pola karnego, ale golkiper biało-czarnych wybił na rzut rożny. Trzy minuty później Jurich Carolina podał do Patryka Makucha, a ten posłał bombę niemal z narożnika pola karnego. Po rykoszecie skończyło się tylko kornerem.

Natomiast w 34 minucie Paweł Lenarcik obronił mocny strzał z okolic lewego narożnika pola karnego. Po trzech minutach Dominguez strzelał z prawej strony pola karnego, ale bramkarz Sandecji nie dał się zaskoczyć. W 40 minucie Jens Martin Gammelby dograł z autu w pole karne rywali. Piłkę głową przedłużył Nemanja Mijusković, a uderzył Damian Tront. Pietrzkiewicz z trudem odbił futbolówkę, a po chwilowym zamieszaniu goście oddalili zagrożenie.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Bartłomiej Kasprzak posłał piłkę obok bramki. Za chwilę strzelał Jakub Zych, ale Paweł Lenarcik obronił. W 64 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony główkował Patryk Makuch, a odbita piłka przeleciała nad poprzeczką. Z kolei w 67 minucie szybką akcję Miedzi zakończył Maciej Śliwa, ale przyniosło to legniczanom tylko korner. W 73 minucie z dystansu uderzył Bruno Garcia Marcate, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. Dwie minuty później Brazylijczyk zakończył szybki atak zielono-niebiesko-czerwonych nieznacznie niecelnym strzałem.

Ostatni kwadrans przypominał uderzanie legniczan głową w mur. Defensywa przyjezdnych okazała się bardzo szczelna, przez co Miedź musi zadowolić się jedynie punktem.

Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Żółte kartki: Maxime Dominguez (90’)

Sędziował: Leszek Lewandowski (Gliwice)

Asystenci: Wojciech Szczurek, Marcin Jakowenko

Sędzia techniczny: Szymon Lizak

Sędziowie VAR: Artur Aluszyk, Adam Kupsik

Widzów: 2 974

Miedź: 1. Paweł Lenarcik – 8. Victor Moya Martinez "Chuca", 10. Maxime Dominguez, 13. Jon Aurtenetxe Borde, 20. Damian Tront, 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (71’ 27. Bruno Garcia Marcate), 70. Maciej Śliwa (81’ 22. Szymon Stróżyński), 71. Patryk Makuch, 99. Jens Martin Gammelby

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 2. Carlos Julio Martinez Riva, 6. Szymon Matuszek, 11. Krzysztof Drzazga, 80. Hamza Bahaid, 87. Ruben Hoogenhout, 88. Igor Lewandowski

Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz - 4. Kornel Osyra, 6. Elhadji Maissa Fall, 10. Damir Sovsic (51’ 18. Svetoslav Dikov), 16. Michał Walski, 17. Tomasz Nawotka, 24. Kamil Słaby, 29. Łukasz Zjawiński (51’ 23. Jakub Zych), 33. Bartłomiej Kasprzak, 70. Łukasz Kosakiewicz, 90. Tomasz Boczek (40’ 21. Sebastian Rudol)

Rezerwowi: 12. Szymon Tokarz, 7. Robert Janicki, 9. Błażej Szczepanek, 11. Damian Nowak, 15. Gershon Koffie, 27. Damian Chmiel