Szanowny czytelniku

Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Usług Informatycznych BAJT z siedzibą w Legnicy przy ul. Pomorskiej 56, 59-220 Legnica, wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod numerem NIP 6911626150, REGON 390590290.

Cele przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
- świadczenie usług drogą elektroniczną
- dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
- wykrywanie botów i nadużyć w usługach
- pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
- marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
- świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
- pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności

ZGADZAM SIĘ
1/8 finału MPJ: cztery drużyny wciąż w grze o awans
Autor: siodemka.legnica.pl - 2022-02-05 15:42:38
Za nami drugi dzień rywalizacji w grupie K 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Siódemka Huras Legnica uległa 31:32 Victorii Łódź, natomiast Pałac Młodzieży Tarnów wygrał 34:30 z Olimpią Biała Podlaska.
Udostępnij
Tweetnij
Podziel się
Drukuj

Siódemka Huras Legnica – Victoria Łódź - Foto: Piotr Florek (lca.pl)
W rozgrywanym w hali przy Lotniczej turnieju mamy niecodzienną sytuację. Po dwóch seriach spotkań wszystkie drużyny mają bowiem na koncie 3 punkty. O tym, kto awansuje do ćwierćfinału krajowego czempionatu zadecydują więc mecze niedzielne.

Sobota rozpoczęła się od zwycięstwa Pałacu Młodzieży Tarnów z Olimpią Biała Podlaska. Szansę na odskoczenie w tabeli rywalom nie wykorzystała niestety Siódemka. Legnicka drużyna stoczyła zaciętą walkę z Victorią Łódź, ale to goście wyszli z niej zwycięsko. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego zaprezentował się słabiej niż w piątkowym staciu z Pałacem Młodzieży. Przede wszystkim szwankowała legnicka gra w obronie, pojawiły się też kłopoty w ataku pozycyjnym.

Pierwsza połowa wcale porażki nie zapowiadała. Skutecznością imponował, zagubiony w piątek Jakub Będzikowski, który w 20 minut zdobył 6 bramek, a Siódemka wygrywała już 11:6. No ale wówczas legnicka drużyna „stanęła”. Kilka niewykorzystanych kontr zemściło się i przyjezdni odrobili straty. Na przerwę schodzili jeszcze z jedną bramką na minusie, ale już na początku drugiej połowy wyrównali (16:16 w 31 min.). Dwie minuty później Victoria objęła prowadzenie (18:17 w 33 min.), które utrzymywali aż 48 min. W pewnym momencie przewaga łodzian wynosiła już 5 bramek (26:21 w 42 min.).

Zryw Siódemki podparty lepszą grą w defensywie i skutecznością w ataku przyniósł efekty. W 48 min. Wiktor Kochlewski doprowadził do remisu 27:27 i już do końcowej syreny oglądaliśmy zaciętą walkę – bramka za bramkę. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich kilkudziesięciu sekundach. Rozgrywający dobry mecz Kornel Dziedzic rzucił w słupek, chwilę później goście zdobyli bramkę i odskoczyli na 2 bramki. Legnickiej drużynie czasu starczyło już tylko na rzucenie jednej bramki. Ostatecznie przegraliśmy 31:32.

O tym, kto awansuje do TOP 8 dowiemy się w niedzielę. Na zakończenie turnieju Victoria Łódź zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów (godz. 10.00), a Siódemka Huras Legnica z Olimpią Biała Podlaska (godz. 12.00).

Siódemka Huras Legnica – Victoria Łódź 31:32 (16:15)

Siódemka: Socha, Turkiewicz – Kochlewski 1, Pacek 6, Kosiorowski, Śliwiński, Dziedzic 6, Kruszelnicki 3, Krukiewicz, Zieliński 1, Szporko 1, Grynienko 1, Będzikowski 11, Łukawski.

Victoria: Lewandowski, Wasiak – Grzegorczyk 1, Krajewski 6, Szostek 5, Zaniewicz 5, Wypych 3, Małecki 9, Borkowski 3, Gładych, Cysak, Krzyżanowski, Turek, Gryglewski.

MVP: Adrian Lewandowski (Victoria).

Pałac Młodzieży Tarnów – Olimpia Biała Podlaska 34:30 (17:16)

Pałac Młodzieży: Chłopek, Drajewicz – Sikora 10, Wątroba 4, Kasprzyk 4, Kociuba 8, Bednarz 2, Małek 6, Tuman, Bielko, Starzyk, Hoim, Mucha, Pogonowski, Hula.

Olimpia: Polak – Romanowski 5, Sawczuk 5, Popielewicz, Konieczny 1, Kozłowski 6, Demediuk 1, Mikołajek 1, Bahonko 6, Turula 4, Chmielewski 1, Urban, Kobyliński.

MVP: Korneliusz Małek (Pałac Młodzieży).