LLH: Wielki come back mistrza! Wietrzak Team ograł Fire
Autor: kobrem (lca.pl)/AC(lca.pl) - 2018-12-23 10:22:01
W najciekawszym meczu w tej serii gier Wietrzak Team pokonał zespół Fire 5:4. Zawodnicy Wietrzaka wrócili z dalekiej podróży, ponieważ do przerwy przegrywali 2:4 jednak zdołali odwrócić losy meczu i wygrać w szlagierowym pojedynku.

Voss Automotive – Sariv - Foto: AC(lca.pl)
Pierwsze historyczne zwycięstwo w 1. Legnickiej Lidze Halowej odniósł Flashnet Internet. Zespół Mariusza Sikory pokonał Tarninów 5:2 i dzięki tej wygranej awansował na szóste miejsce w tabeli. Świetne widowisko stworzył Wietrzak Team z Fire. Strażacy po piętnastu minutach prowadzili z mistrzem Legnicy 1:4, aby ostatecznie przegrać 5:4!

Kolejne pewne zwycięstwo odniósł FutbolCentrum.PL, który wygrał z KS-em Legnickie Pole 8:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. FutbolCentrum.PL na przerwę schodził prowadząc 4:0.

Prawdziwym festiwalem strzeleckim zakończył się pojedynek Auto-Zamrzyka z Raf-Kop-Bud Bieniowice. Do przerwy nic nie wskazywało na to, że w drugiej połowie dojdzie do strzelaniny. Po pierwszych dwudziestu minutach był remis 1:1. W drugiej część obie ekipy strzeliły aż dziewięć goli! Sześć było autorstwa bieniowiczan, a trzy Auto-Zamrzyka. Bohaterem meczu okazał się Dominik Wiśniewski, który zdobył cztery gole.

Trzy punkty na konto zapisał sobie Auto-Elektryk, który obok FutbolCentrum.PL prowadzi w ligowej tabeli. Podopieczni Krzysztofa Kwiatkowskiego wygrali z Rehabilitacją Zdrowe Plecy 6:3.

Z kolei na zapleczu do pierwszej ligi pewnie zmierza United Team, który rozbił tym razem Haerter Technika Wytłaczania aż 14:1! Na drugie miejsce w tabeli awansował natomiast Ikar Formia Pizza. Ekipa Andrzeja Adamowicza dość niespodziewanie gładko pokonała KS Winnicę 6:0. W derbach LSSE Sariv wygrał z Voss Automotive 8:5, głównie dzięki świetnie grającemu Łukaszowi Sierpinie. Zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała strzelił cztery gole i był siłą napędową swojego zespołu.

Jednostronny przebieg miała także konfrontacja Huzara Raszówka z Walsroderem. Przedstawiciel Klasy B rozbił drużynę z LSSE 12:4. Do zwycięstwa Huzara poprowadził Radosław Targowicz, który strzelił pięć goli. Większych emocji nie było także w starciu Solidexu z ZUIG.PL – Geo. Ci pierwsi zaaplikowali rywalom sześć goli.

Podczas sobotniej kolejki zbierano pieniądze na leczenie sędziego piłkarskiego Przemysława Jaza.

Legnicki sędzia w maju tego roku przeszedł zawał serca, który odebrał mu wszystko co było dla niego najważniejsze. Możliwość wychowywania ukochanego dziesięcioletniego syna i obcowanie ze sportem. Ma szansę powrócić do zdrowia, ale wymaga natychmiastowej, bardzo kosztownej rehabilitacji, która została wyceniona na 71 tys. zł.

Dotychczas Przemysław Jaz czynnie udzielał się społecznie pomagając innym, teraz sam potrzebuje pomocy. Na portalu siepomaga.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy na trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny, który pomoże rekonwalescentowi powrócić do zdrowia.