1. liga LLH JAKO Cup. Kaczawa lepsza od Auto-Zamrzyka
Autor: AC(lca.pl) - 2013-01-12 16:27:15
W końcu przełamał się Partner Serwis-Junior, który po dobrym meczu pokonał Luxor Białe Sady 2:1. Świetnie dysponowana Kaczawa sensacyjnie wygrała z Auto-Zamrzykiem 4:3.

Partner Serwis-Junior w końcu się przełamał i przerwał serię trzech porażek z rzędu. Byłego mistrza na prowadzenie wyprowadził Adam Wasilewski, dla którego było to pierwsze spotkanie w Legnickiej Lidze Halowej w tym sezonie. Parę minut później wynik podwyższył niezawodny Marcin Kaczmarek. Beniaminek był w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem.

Kolejne trzy punkty zgarnął Solidex, który tym razem ograł Lidera. Zespół Lidera z trzema punktami na koncie zamyka pierwszoligową tabelę. Solidex po pięciu kolejkach jest na trzecim miejscu.

W hicie kolejki Zanam-Legmet okazał się lepszy od Global-Her. Mistrz po pierwszej połowie prowadził 3:0. Podczas spotkania urazu nabawił się golkiper Zanamu-Legmet i z konieczności między słupkami pojawił się Armand Kozdroń. Global-Her pierwszą bramkę zdobył w drugiej części za sprawą Pawła Ręczkowskiego. Podopieczni Dariusza Skwarka odpowiedzieli golem Piotra Cichońskiego. Global-Her mimo ambitnej postawy nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z mistrzem. Mecz zakończył się wygraną Zanamu-Legmet 6:4.

Zdecydowanie najlepszym spotkaniem sobotnich zmagań był pojedynek Kaczawy z Auto-Zamrzykiem. W zespole Sławomira Kułyka po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Damian Primela oraz Adriana Krysiana. Obaj na co dzień reprezentują barwy drugoligowych Polkowic. Świetna postawa między słupkami Primela pozwoliła Kaczawie na zwycięstwo z beniaminkiem. Po pierwszej połowie na prowadzeniu była Kaczawa po golu Krzysztofa Bieni. Auto-Zamrzyk po trafieniach Chomy i Kędzierskiego objął prowadzeniu. Po minucie Kaczawy doprowadziła do wyrównania po kapitalnym uderzeniu Dawida Śliwińskiego, a potem objęła dwubramkowe prowadzenie. Trzy minuty przed końcem obie drużyny na koncie miały po pięć fauli. Trzydzieści sekund przed ostatnim gwizdkiem przedłużony rzut karny wykorzystał Filip Górski. Piętnaście sekund później Kaczawy popełniła kolejny faul i Auto-Zamrzyk miał okazję do wyrównania. Tym razem Filip Górski przegrał pojedynek ze świetnie dysponowanym Primelem i mecz zakończył się zasłużoną wygraną Kaczawy 4:3.